Lima Crem exteriérová - venkovní dlažba

Kód: 507
Značka: Kameny.cz
1 590 Kč / m² 1 314,05 Kč bez DPH
Skladem

Tato exteriérová varianta kamenné dlažby Lima Crem je vyrobená z přírodního travertinu. Nabízíme ji v Románském patentu v tloušťce 3 cm. Jedná se o velmi oblíbený přírodní kámen. Mezi jeho velké výhody patří snadná pokládka a velmi nízké nároky na údržbu. Ve Vaší zahradě pak nalezne využití jako dlažba na terasy, schodiště, kolem bazénu, ale i obklady fasád, soklů a plotů.  

Jeden z nejžádanějších přírodních materiálů pro vnější využití na zahradách či terasách je už po dlouhou dobu kámen. Využíván bývá hojně v interiéru i exteriéru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dodejte své zahradě nový nádech luxusu a elegance v podobě exteriérové kamenné dlažby z travertinu. Lima Crem je jedinečný přírodní kámen, který je upraven na tloušťku 3 cm. Jedná se o kompaktní formu vápence, která vzniká v řekách a horkých pramenech. Travertin má unikátní kresbu a je k dostání v různých barevných provedeních, od světle béžové, přes hnědou až k našedlým odstínům. Kresba a barva závisí na lokalitě, kde se travertin těží. Vzhled travertinu je rovněž ovlivňován klimatickými podmínkami dané lokality. Formátovaná dlažba z přírodního kamene travertinu je vhodná i pro komerční využití – před firemní budovy, nádvoří.
 

K této dlažbě doporučujeme: 

 Interiér  Exteriér 
Penetrace   Primer G Pro  Primer G Pro
Hydroizolace  Mapegum WPS
Impregnace   Fleckstop W  Fleckstop WW Protect
Spárovací hmota  Ultracolor 132  Ultracolor 132
Silikon   Mapesil LM 132  Mapesil LM 132
Údržba  Grundreiniger MN  Grundreiniger MN

 

 

 Nabízíme tři typy kamene Lima Cream 

  1. Obklad Lima Crem nebo interiérová dlažba  - tento kámen má výšku 12 mm a skládá se do Románského patentu. Je možno si jej prohlédnout v přiloženém souboru s názvem "Kladečský plán". Travertin ve výšce 12 mm je ideální do interiéru na obklady i dlažby. Kámen můžete použít i v exteriéru jako obklad. Dlažbu v této tloušťce lze také použít jako exteriérovou dlažbu, ale pouze pro nadkryté plochy (např. terasy, balkony, zimní zahrady apod.). 
  2. Exteriérová dlažba - tento travertin má výšku 30 mm a je ideální dlažbou do exteriéru.
  3. Podlahová lišta Travertino Crem -  jedná se o jednotlivé kusy s rozměry 60 x 6 x 1,2 cm. Podlahové lišty lze ovšem také využít jako interiérový obklad.

Průměrná spotřeba spárovací hmoty Ultracolor:

patent 3 cm– spára minimální – 0,6-0,7 kg/m2

Doporučená barevnost spárovací hmota Béžová 2000, č. 132.

Kolik přírodního kamene objednat?

  1. Vyměřte si plochu, kterou chcete obložit a přepočítejte jí na m2.
  2. Přičtěte přibližně 10 – 15 % obkladového kamene na prořezy. 
  3. Výsledek vložte do kolonky „Kolik m² potřebujete?“.
  4. Kalkulačka Vám následně sama vypočte, kolik balení obkladového kamene obdržíte.

Lima Crem není jediným produktem série Lima, nabízíme ji ve více barevných provedeních. Prohlédnout si ji tedy můžete osobně na prodejně, nebo zakoupením vzorku, který Vám doručíme a Vy si můžete vybrat z pohodlí domova.

Pokládka této kamenné dlažby není také nic složitého, co byste při Vaší snaze a šikovnosti nezvládli. Na konkrétní postup, jak dlažbu položit, se můžete podívat přímo v našem článku v sekci Rady a tipy.

Pokud si nevíte rady jak vybrat, objednat či položit kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, nebo osobně navštivte naši kamennou prodejnu ve Valašském Meziříčí, kde si můžete také všechny dlažby prohlédnout a nechat se inspirovat. Nabízíme také odborné vizuální zpracování Vašich požadavků ve 2D či 3D verzi, ke kterému Vám náš odborník zodpoví veškeré dotazy a bude Vám plně k dispozici.

Nechat inspirovat se můžete také na našich webových stránkách v již realizovaných projektech, kde jsme se zákazníky vybrali nejvhodnější návrhy a výsledná práce je opravdu dech beroucí. Přesvědčit se můžete sami ve fotogalerii realizací našich kameníků.

Při nákupu u nás jsme schopni zajistit dopravu po celé ČR i SR, pokud se nerozhodnete na osobním vyzvednutí. Každá objednávka je konzultována jednotlivě, a tak se cena může lišit a je velmi individuální. Do ceníku dopravy můžete nahlédnout zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: Všechny dlažby z kamene a keramiky
Materiál: Přírodní kámen
Vzhled: Přírodní kámen
Použití: Exteriér - venkovní
Pokládka: Do betonu/maltové směsi - pochozí plochy, Do lepidla - pochozí plochy
Rozměr: Románský patent
Typ kamene: Travertin
Barevnost: Béžová, Krémová
Druh dlažby: Pochozí
Série: Crem
Tloušťka: 3 cm
? Formát kamene: Románský patent
Mrazuvzdornost: Ano
Spárování: Dle způsobu pokládky
Obsah balení: 0,74 m²