Buddhové

2 položek celkem

Cena

1390015900
11390015900

Značky

Položek k zobrazení: 2
kamenná dekorace do zahrady
13 900 Kč / ks

Buddha je vyroben z přírodního kamene, konkrétně z vápence. Sochu Buddhy nabízíme ve velikosti 50 cm. Buddha má sepjaté ruce ruce před srdeční čakrou. Tato soška podporuje...

Kód: 2136
buddha do japonské zahrady
15 900 Kč / ks

Buddha je vyroben z přírodního kamene, konkrétně z vápence. Sochu Buddhy nabízíme ve velikosti 70 cm. Větší socha Buddhy drží mísu, to je tradiční symbol hojnosti. Socha Buddhy...

Kód: 2136/70

Buddhové

Soška Buddhy z přírodního kamene symbolizuje moudrost, pozitivní energii, vyrovnanost, osvícení, štěstí a blahobyt.

Buddha bývá v buddhismu popisován jako bytost, která dosáhla osvícení. Tím pádem je Buddha osvobozen od tří jedů mysli a to od nevědomosti, hněvu a chtivosti.

Došel k pochopení povahy všeho, co je. Vnímá tedy vše z pohledu celkové moudrosti a všestranného vcítění. Je vzorem živých bytostí a dokáže přivést hledající na cestu k osvícení.

Každá soška Buddhy v sobě skrývá různý význam. Pokud má Buddha například levou ruku pod úrovní břicha dlaní nahoru a pravou na stehně dlaní dopředu symbolizuje soška odpuštění. Když má spojené ruce v úrovni břicha a dlaně směřují nahoru, pak soška vyjadřuje rovnováhu. Soška ležícího Buddhy, který si podpírá hlavu pravou rukou, znázorňuje nejvyšší stupeň osvícení.

Celou naši nabídku najdete níže.