Skala Roka obkladový kámen

Kód: 271-3
Značka: Kameny.cz
2 490 Kč / m² 2 057,85 Kč bez DPH
Skladem

Skala Roka je přírodní kamenný obklad vyrobený z ruly v přírodních hnědých tónech. Lze jej použít v interiéru i exteriéru. Kámen je připraven do jednotlivých modulů o rozměrech 56 x 15,2 cm a s tloušťkou 2 - 4 cm. To zaručuje usnadnění pokládky natolik, že ji zvládne i šikovný domácí kutil. Díky široké paletě odstínů šedé až oranžové působí celý obklad velmi vytříbeným stylem a působivý dojem dotváří různé velikosti každého jednoho kusu ruly.

 Minimální objednatelné množství je 5 m2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátní barevnost přírodního obkladového kamene Skala Roka, s výraznou plasticitou a strukturou, může být ozdobou Vaší fasády, plotu, soklu domu či garáže. Kamenné obklady série Skala jsou také velmi oblíbené v interiérových prostorách. Zde se nejčastěji používají na obkládání zdí společenských místností, ložnic, schodišť a krbů. Kámen je připraven do jednotlivých modulů o rozměrech 56 x 15,2 cm. To zaručuje usnadnění a urychlení pokládky, které zvládnete při Vaší snaze a trpělivosti sami.


Nemusíte bydlet v luxusním sídle, abyste si mohli dovolit umístit do interiéru či exteriéru obklad z přírodního kamene. Stejně působivě totiž vypadají kameny v zahradě elegantního městského domu a pěkně podtrhnou i kouzlo venkovské zahrádky.

 

K tomuto obkladu dále doporučujeme: 

 Interiér  Exteriér 
Penetrace   Primer G Pro  Primer 3296
Impregnace   Fleckstop W   Porosil RVV

 

Kolik přírodního kamene objednat ?

  1. Vyměřte si plochu, kterou chcete obložit a přepočítejte jí na m2 .
  2. Přičtěte přibližně 10% obkladového kamene na prořezy. 
  3. Výsledek vložte do kolonky „Kolik m² potřebujete?“.
  4. Kalkulačka Vám následně sama vypočte, kolik balení obkladového kamene obdržíte.
  5. K obkladu Vám můžeme nabídnout také kvalitní flexibilní lepidlo a impregnaci

Série Skala obsahuje celkem čtyři atraktivní kamenné obklady. K trvalému ošetření proti vodě a mastnotě doporučujeme použít impregnaci.

Pokládka tohoto kamenného obkladu není také nic složitého, co byste při Vaší snaze a šikovnosti nezvládli. Na konkrétní postup, jak dlažbu položit, se můžete podívat přímo v našem článku v sekci Rady a tipy.

Pokud si nevíte rady jak vybrat, objednat či položit kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, nebo osobně navštivte naši kamennou prodejnu ve Valašském Meziříčí, kde si můžete také všechny dlažby prohlédnout a nechat se inspirovat. Nabízíme takéodborné vizuální zpracování Vašich požadavků ve 2D či 3D verzi, ke kterému Vám náš odborník zodpoví veškeré dotazy a bude Vám plně k dispozici.

Nechat inspirovat se můžete také na našich webových stránkách v již realizovaných projektech, kde jsme se zákazníky vybrali nejvhodnější návrhy a výsledná práce je opravdu dech beroucí. Přesvědčit se můžete sami ve fotogalerii realizací našich kameníků.

Při nákupu u nás jsme schopni zajistit dopravu po celé ČR i SR, pokud se nerozhodnete na osobním vyzvednutí. Každá objednávka je konzultována jednotlivě, a tak se cena může lišit a je velmi individuální. Do ceníku dopravy můžete nahlédnout zde.

 

JAK NA ROHOVÉ PRVKY?

Dříve jsme měli v nabídce předpřipravené rohové prvky přírodních kamenných obkladů. Ukázalo se ovšem, že pokud chceme docílit jednolité barevnosti obkládané plochy včetně rohů, je nutné rohové prvky vyrábět rovnou na místě realizace z kusů, ze kterých se obkládá i rovná plocha.

Odbyt plošných dílů je výrazně větší než rohových prvků a při výrobě obkladu se může mírně měnit barevnost. Změna barevnosti je ovlivněna postupem těžby v lomu. Pokud tedy smícháme rohové prvky s plošnými díly, může vzniknout problém s rozdílem barevností rohových prvků a plošných dílů. Disharmonie může také nastat v rozdílné struktuře kamene u rohových prvků a plošných dílů.

Přírodní obkladový kámen vnímáme jako luxusní designový doplněk a byla by velká škoda nevyužít potenciálu jeho krásy. U individuálních zakázek, kde většinou řešíme kamenné obklady a dlažby pro celou stavbu často zakázkově vyrobíme rohové prvky a jiné řešení na míru. U obkladových kamenů série Rock dokážeme dodat rohové prvky standardně.

Rohové prvky můžeme u přírodního kamene řešit různými způsoby. Níže popíšeme způsoby, které se používají nejčastěji a vypadají nejlépe.

Rohové prvky řezané pod 45° stupni - kamenické rohy

3821-1

 

 

Tento způsob výroby rohových prvků je nejčastější a využívá se především u kamenných obkladů, které jsou již připraveny v jednotlivých modulech pro snadnou pokládku. Jedná se především o obklady sérií: Skala, Premium, Mureto, BriliantTara. Tento způsob výroby rohových prvků používáme také u většiny řezaných kamenných obkladů:

 

Postup výroby rohových prvků řezaných pod 45°

Výroba těchto rohových prvků se provádí úhlovou bruskou (flexkou) s diamantovým kotoučem nebo stojanovou řezačkou kamene. Díky možnosti nastavení řezu pod úhlem je řezačka kamene pro tuto práci vhodnější. Velkou výhodou řezačky kamene je také nižší prašnost při řezání.

řezačky
Příklad výroby rohového prvku si předvedeme na modulovém obkladovém kameni. Stejným způsobem můžeme postupovat při výrobě rohových prvků u všech obkladových kamenů.

moduly

Jednotlivé moduly, ze kterých chceme vyrobit rohové prvky, nejprve podélně rozřízneme a následně na nich provedeme řez pod úhlem 45 stupňů. Pro snadnější pochopení vysvětlení přípravy rohových prvků si nejprve ukážeme systém pokládky modulových obkladů. Na obrázku níže, jde vidět, že každá řada modulů je trochu poposunuta proti ostatním řadám. Tímto docílíme toho, že jednotlivé moduly ve větší ploše nejdou takřka vidět.

moduly ikona_1

Z obrázku je patrné, že zeleně označené rohové prvky mají různé délky. To znamená, že každý plošný díl, ze kterého vyrábíme rohový prvek, budeme řezat na jiném místě. Obrázek níže ukazuje jednotlivé moduly a zelená čára ukazuje místa řezu.

 moduly řezy

Na řezaných stranách modulů musíme následně udělat řez pod 45 stupni. Na obrázku níže je vyobrazen řez pod 45 stupni při pohledu shora. Nejprve byl modul rozřezán napříč a následně byl na každé části zhotoven další řez.

modul rozřízlý

V této fázi je již rohový prvek hotový a můžeme jej nalepit na připravený podklad. 

modul zahnutý

Celý článek o rohových prvcích najdete ZDE

Doplňkové parametry

Kategorie: Všechny kamenné obklady
Materiál: Přírodní kámen
Použití: Exteriér - venkovní, Interiér - vnitřní
Způsob pokládky: Na lepidlo
Tvar: Modul
Rozměr: 56 x 15,2 cm
Typ kamene: Rula
Barevnost: Hnědá
Série: Roka
Tloušťka: 2 - 4 cm
Mrazuvzdornost: Ano
Spárování: Ne
video: https://www.youtube.com/watch?v=X_iEIiua29Y
Váha 1 m²: 72 kg

Skala Roka