Slon žulový

Kód: 111/RUZ 111/SED Zvolte variantu
Značka: Kameny.cz
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
Sloni s kly 1
1 990 Kč / ks 1 644,63 Kč bez DPH
Skladem Sezóna 2024 Zvolte variantu
Vybere si barevnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Slon je významným pozitivním symbolem životní energie, moci, moudrosti a vysokých morálních kvalit. Je pokládán za symbol suverenity a zároveň neporazitelné síly a pevnosti. Patří mezi obyvatele pozemského ráje, platil za moudrého vůdce udávajícího správný směr. Pronikl do mariánské typologie a stal se jedním z příkladů atributů uvážlivosti. Slon je pokládán za vzor mravní síly a je pojímán jako symbol obezřetnosti, která je obrněna proti zlu. Představuje stabilitu a neměnnost. Sloni jsou natolik silní, že obrazně podpírají svět. Často je k vidění znázornění dvou slonů stojících naproti sobě u stromu života. Slon je tak symbolem života i křtu. Samice rodí mládě a samec je na stráži, aby dle mytologie zahnal draka, který matku a mládě ohrožuje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Slon je královským jezdeckým zvířetem Asie. Uctívají jej pro jeho sílu a chytrost. V hinduistických představách byl Airavata, otec všech slonů,  zvířetem, na němž jezdíval bůh Brahma. Bohyně Ganeša se sloní hlavou je bohyní štěstí a úspěchu. V buddhismu hraje slon zvláštní roli, protože než se Buddha znovuzrodil jako člověk, žil na zemi jako bílý slon.

Slon svou silou chrání domov a téměř na celém světě je považován za symbol štěstí. Věří se, že slon se zvednutým chobotem vítá nové příležitosti, zatímco slon s chobotem dolů symbolizuje dlouhověkost.

V Thajsku je zvykem, že čerstvě oddaní manželé (i jiní lidé, kteří potřebují štěstí) procházejí pod břichem slona.

Slon bývá také součástí obrázků pozemského ráje. Podobizny slona se ztvárňují v obrazech, soškách, amuletech, špercích, obrazech i dekoračních předmětech.

Chcete-li si svou zahradu ozvláštnit soškou, z estetického ani praktického hlediska není vhodné umisťovat do přírody umělý materiál. Proto je ideální vybrat si do zahrady výrobek, který je vytesán z přírodního kamene. Velmi dobře působí kamenná socha slona umístěná mezi rostlinami.

Tento produkt je ručně vyroben z jednoho kusu žulového kamene a má precizní řemeslné zpracování. Je vhodný jako socha do zahrady i jako interiérová dekorace. V sortimentu máme i další zvířátka, které si můžete prohlédnout: králík vodní pták , želva , a další.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zvířata a sošky z kamene
Typ materiálu: Přírodní kámen
Typ kamene: Žula
Výška sochy: 25cm
Délka sochy: 30cm
Mrazuvzdornost: Ano
Stabilní proti slunečnímu záření: Ano
Přibližná váha: 13,5 kg