Obkladový kámen Travertino Aurum VÝPRODEJOVÉ ZBOŽÍ

Kód: 240
Výprodej
Značka: Kameny.cz
1 320 Kč –54 %
Obkladový kámen Travertino Aurum
1 320 Kč –54 % 599 Kč / m² 495,04 Kč bez DPH
Vyprodáno

Travertino Aurum je travertinový obklad s velmi zajímavou barevností a hladkým povrchem. Tento kamenný obklad je díky své pevnosti velmi vhodný na zatěžované plochy, jako jsou koupelny či kuchyně. Travertino Aurum je mrazuvzdorný přírodní kámen, který můžete použít také v exteriérech, například jako obklad fasád nebo soklů domů. Obkladový kámen Travertino Aurum prodáváme po jednotlivých páskách o rozměrech 61 x 6 cm s tloušťkou 1,2 cm. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Exkluzivní přírodní kamenný obklad TRAVERTINO AURUM je jedním z nejpoužívanějších obkladů v našem sortimentu. Díky vlastnostem travertinu lze tento obklad využít do interiéru i exteriéru. Série Travertino je kvalitní, pevný a mrazuvzdorný kámen unikátních barev. Velikosti jednotlivých kusů mají výšku 6 cm a délka 61 centimetrů.


Přírodní kamenný obklad může mít různý tvar, strukturu a odlišnost v barevné skladbě. Každý kámen je jedinečný a originální. Neopakovatelnost přírodního kamene je hlavní předností před kamenem umělým. Proto také fasádní kamenné obklady navozují vzhled moderní architektury a snoubí originální ráz domu s vysokou užitnou hodnotou. Další přední výhodou přírodního kamene je obrovská životnost, stálost a bezúdržbovost oproti běžným fasádním materiálům, jako je například dřevo, nebo fasádní omítka. Stejně jako v exteriéru, tak i v interiéru domu je možnost využití přírodního kamene nejen jako charakteristický rys celé stavby, ale jako doplněk, který tuto dlažbu odlišuje od ostatních části domu.

Kde se dá travertin použít?

Díky výšce 6 cm u každého kusu je tento kámen ideální volbou, pokud potřebujete položit sokly v prostorech interiérových i exteriérových. Dále je vhodný na zatěžované plochy v kuchyních, koupelnách nebo v okolí krbů. Nejčastěji však bývá z Travertinu Aurum obložena fasáda či sokly kolem domu. Nejlepší volbou je kombinace s kamennou podlahou. Při volbě dlažby z travertinu můžete sladit celý interiér do jednoho odstínu. Například použití dlažby Lima Crem, Trendo Crem.

K tomuto produktu doporučujeme lepidlo Adesilex P9 - bílé lepidlo , impregnaci WProtect a spárovací hmotu Ultracolor.

Průměrná spotřeba spárovací hmoty Ultracolor:

61x40,6x3 cm – spára 5 mm – 1,1 kg/m2

Doporučená barevnost spárovací hmota Marone, hnědá, č. 142.

Pokládka tohoto kamenného obkladu není také nic složitého, co byste při Vaší snaze a šikovnosti nezvládli. Na konkrétní postup, jak dlažbu položit, se můžete podívat přímo v našem článku v sekci Rady a tipy.

Pokud si nevíte rady, jak vybrat, objednat či položit kamenný obklad, kontaktujte nás telefonicky, nebo osobně navštivte naši kamennou prodejnu ve Valašském Meziříčí, kde si můžete také všechny dlažby prohlédnout a nechat se inspirovat. Nabízíme také odborné vizuální zpracování Vašich požadavků ve 2D či 3D verzi, ke kterému Vám náš odborník zodpoví veškeré dotazy a bude Vám plně k dispozici.

Nechat inspirovat se můžete také na našich webových stránkách v již realizovaných projektech, kde jsme se zákazníky vybrali nejvhodnější návrhy a výsledná práce je opravdu dech beroucí. Přesvědčit se můžete sami ve fotogalerii realizací našich kameníků.

Při nákupu u nás jsme schopni zajistit dopravu po celé ČR i SR, pokud se nerozhodnete na osobním vyzvednutí. Každá objednávka je konzultována jednotlivě, a tak se cena může lišit a je velmi individuální. Do ceníku dopravy můžete nahlédnout zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: Všechny kamenné obklady
Materiál: Přírodní kámen
Použití: Exteriér - venkovní, Interiér - vnitřní
Způsob pokládky: Na lepidlo
Tvar: Pásky
Rozměr: 61 x 6 cm
Typ kamene: Travertin
Barevnost: Zlatá, Žlutohnědá
Série: Aurum
Tloušťka: 1,2 cm
Materiál: Přírodní kámen
Typ kamene: Travertin
Mrazuvzdornost: Ano
Spárování: Ano
Tloušťka kamene: 1,2 cm
Obsah balení: 0,366 m²
Počet kusů v balení: 10 ks
Formát kamene: 61 x 6 cm (10ks)
Váha 1 m²: cca 32 kg