Technické postupy pokládky kamenné dlažby

Jak vybrat dlažbu z kamene, kam kterou použít, jaká je skladba vrstev a pokládka?

Dlažby z přírodního kamene jsou rozděleny podle tvaru:

1. Formátované – pravidelné kamenné dlažby

2. Neformátované – nepravidelné kamenné dlažby

A podle tloušťky a tedy použití kamenné dlažby:

1. Pochozí kamenná dlažba

2. Pojezdová kamenná dlažba

Celou nabídku dlažby z přírodního kamene najdete zde

Formátované kamenné dlažby se využívají v interiéru i exteriéru.

U pochozí dlažby v interiéru se využívá tloušťka dlažby 1 - 1,2 cm a klade se do flexibilního lepidla. Jedná se o sérii Lima, Zento, Patento a Fleta.

U pochozí dlažby v exteriéru se využívá tloušťka kamene 3 cm s kladením do betonu např. série Lima exteriérové dlažby. Dále je možné využít tloušťku kamene 3-5 cm a klást dlažbu na sucho do štěrkového lóže např. série Tiga.

U pojezdové dlažby kladené do betonu nebo na železobetonovou desku je nutné využít tloušťku kamene 3-5 cm např. série Tiga.

Neformátované kamenné dlažby se využívají zejména v exteriéru.

Pokud je dlažba pouze pochozí, využívá se tloušťka kamene 1,5 – 3 cm s kladením do betonu - např. série Kora, Tiga a Sandy.

U pochozí dlažby kladené na sucho do štěrkového lóže se používá tloušťka kamenné dlažby 3 - 6 cm např. série Kora, nášlapy - šlapáky z kamene a kamenné desky.

Pro pojezdové plochy a parkovací stání je nutné využít vždy tloušťku 3 - 7 cm a pokládat POUZE do betonu. Využít můžete například série Kora a Tiga.

 

Konkrétní popis jednotlivých pokládek a skladbu vstev najdete názorně zobrazeny níže, včetně jednotlivých serií našich produktů, které můžete využít:

SKLADBA PODLAHY NA ŽB DESKU


SKLADBA VRSTEV PRO POCHOZÍ DLAŽBU FORMÁTOVANOU


SKLADBA VRSTEV PRO POCHOZÍ DLAŽBU KLADENOU DO BETONU