Proč přírodní kámen? Všestrannost a krása travertinu

Pokud si přejete, aby váš domov získal velmi osobitý a designově čistý charakter, zvolte přírodní kámen. Ten bude u vás doma působit elegantně a dodá prostoru autentičnost a krásu. Přírodní kámen lze použít na obklady a dlažby interiéru i exteriéru – od obývacího pokoje, přes kuchyně, koupelny až po venkovní prostory teras, chodníky a fasády domů.

Přírodní kámen je materiál po staletí utvářený přírodou a každý kus kamenného obkladu či dlažby je tedy naprosto originální – podobně jako otisky prstů ani dva kameny nejsou zcela identické a na rozdíl od imitací kamenů se zde žádný prvek neopakuje. Produkty, jež jsou vytvořeny z přírodních kamenů, jsou díky své vysoké kvalitě a originalitě luxusní záležitostí. Tento luxus si ale můžete pořídit za srovnatelnou (a často dokonce nižší) cenu než podobné produkty zhotovené z nešťastných napodobenin kamene. Nenechte si namluvit, že člověk dokáže v továrně vyrobit něco lepšího, než co vytvořila příroda.

 

VŠESTRANNOST A KRÁSA TRAVERTINU

V přírodě můžeme nalézt velké množství kamenů, které je možné použít k obkladům a dlažbám. Vedle pískovce, břidlice, mramoru nebo vápence se stále větší oblibě těší travertin. Přirozené zabarvení travertinu je v teplých tónech béžové až hnědé barvy, která v interiéru působí jemně a útulně. Z toho důvodu je travertin používán hlavně v rodinných domech a bytech či v prostorách wellness center.

459-4

Produkty z travertinu jsou nejen vzhledově krásné, ale současně i velmi praktické. Pokládka travertinových dlaždic a obkladů je díky kalibrované tloušťce rychlá a jednoduchá. Protože je samotný kámen nasákavý, ošetřuje se po pokládce speciální impregnací. Pro jeho údržbu pak stačí jen čistá voda. Povrch travertinu je pevný, oděruvzdorný a protiskluzový. Hodí se tak do často namáhaných prostor koupelen a kuchyní. Dlažba z travertinu má navíc akumulační vlastnosti přírodního kamene, a je proto velice vhodná pro podlahové vytápění. V exteriéru se travertin pro svou mrazuvzdornost používá pro obkládání i dláždění altánů, letních kuchyní, teras a také na obklady fasád a soklů domů.

Zvolíte-li si obklad či dlažbu z přírodního kamene, vytvoříte tak ve svých domech, zahradách i kancelářích úžasně praktické a zároveň designově krásné prostory, které Vaši návštěvníci zajisté ocení.

508(11)_1

Produkty, jež jsou vytvořeny z přírodních kamenů, jsou vysoce kvalitní, neopakovatelné a vydrží navždy. Přírodní kámen je luxusní záležitostí, kterou si ale můžete pořídit za stejnou a mnohdy nižší cenu než kámen umělý.

Příroda kameny utvářela po staletí a podobně jako otisky prstů ani dva kameny nejsou zcela identické. Stejně tak i jednotlivé části kamenných lomů jsou rozdílné Každý kus obkladu či dlažby z přírodního kamene je naprosto jedinečný a na rozdíl od imitací kamenů se zde žádný prvek neopakuje. Krom nesporně vyšší kvality Luxusní záležitostí je v případě přírodního kamene fakt, že každý kus je ručně opracovaný, formátovaný, díky rozdílné žilnatosti a struktuře je takový kus originál. Přírodní kámen má proti umělým napodobeninám kamene obrovské množství výhod. Nenechte si namluvit, že člověk dokáže v továrně vyrobit něco lepšího, než co příroda vytvářela po staletí.

  • je to materiál po staletí utvářený přírodou, žádná umělina z továrny
  • každý kámen je naprosto originální – podobně jako otisky prstů ani dva kameny nejsou zcela identické
  • produkty, které jsou z těchto přírodních kamenů vyrobeny, jsou kvalitní, neopakovatelné a vydrží navždy
  • stejně tak i jednotlivé části kamenných lomů jsou rozdílné, proto je každý kus kamenného obkladu či dlažby zcela jedinečný (na rozdíl od imitací kamenů se žádný prvek neopakuje)
  • A navíc…! Věděli jste, že kamenné obklady, dlažby i výrobky z přírodního kamene můžete získat za srovnatelnou (a často dokonce nižší!) cenu než stejné produkty vyrobené z nešťastných napodobenin kamene? Stačí se podívat do naší nabídky!

2541-21

ÚTULNÝ DOMOV

Vedle pískovce, břidlice, mramoru nebo vápence se stále větší oblibě těší travertin. Travertin je hornina vznikající na pevnině ve sladkovodním prostředí. Jeho přirozené zabarvení je v teplých tónech narůžovělé až světle hnědé barvy, která v interiéru působí měkce a útulně. Z toho důvodu je travertin používán hlavně v privátních rezidencích, rodinných domech, bytech nebo v prostorách wellness center.

VŠESTRANNÝ TRAVERTIN

Pokládka travertinových dlaždic a obkladů je díky kalibrované tloušťce rychlá a jednoduchá. Protože je samotný kámen nasákavý, impregnuje se po pokládce speciální impregnací pro uzavření pórů. Pro jeho údržbu pak stačí jen čistá voda. Na impregnovaném travertinu se netvoří vodní kámen a nezachytává téměř žádný prach. Povrch travertinu je pevný, oděruvzdorný a protiskluzový. Hodí se tak do často namáhaných prostor koupelen a kuchyní. Dlažba z travertinu má navíc akumulační vlastnosti přírodního kamene, a je proto velmi vhodná pro podlahové vytápění. V exteriéru se travertin pro svou mrazuvzdornost používá pro obkládání zdí altánů, letních kuchyní a také na obklady fasád a soklů domů.

 

Článek jsme připravili pro časopis Dům & zahrada

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení