Proč přírodní kámen? Všestrannost a krása travertinu

Pokud si přejete, aby váš domov získal velmi osobitý a designově čistý charakter, zvolte přírodní kámen. Ten bude u vás doma působit elegantně a dodá prostoru autentičnost a krásu. Přírodní kámen lze použít na obklady a dlažby interiéru i exteriéru – od obývacího pokoje, přes kuchyně, koupelny až po venkovní prostory teras, chodníky a fasády domů.

Přírodní kámen je materiál po staletí utvářený přírodou a každý kus kamenného obkladu či dlažby je tedy naprosto originální – podobně jako otisky prstů ani dva kameny nejsou zcela identické a na rozdíl od imitací kamenů se zde žádný prvek neopakuje. Produkty, jež jsou vytvořeny z přírodních kamenů, jsou díky své vysoké kvalitě a originalitě luxusní záležitostí. Tento luxus si ale můžete pořídit za srovnatelnou (a často dokonce nižší) cenu než podobné produkty zhotovené z nešťastných napodobenin kamene. Nenechte si namluvit, že člověk dokáže v továrně vyrobit něco lepšího, než co vytvořila příroda.

 

VŠESTRANNOST A KRÁSA TRAVERTINU

V přírodě můžeme nalézt velké množství kamenů, které je možné použít k obkladům a dlažbám. Vedle pískovce, břidlice, mramoru nebo vápence se stále větší oblibě těší travertin. Přirozené zabarvení travertinu je v teplých tónech béžové až hnědé barvy, která v interiéru působí jemně a útulně. Z toho důvodu je travertin používán hlavně v rodinných domech a bytech či v prostorách wellness center.

459-4

Produkty z travertinu jsou nejen vzhledově krásné, ale současně i velmi praktické. Pokládka travertinových dlaždic a obkladů je díky kalibrované tloušťce rychlá a jednoduchá. Protože je samotný kámen nasákavý, ošetřuje se po pokládce speciální impregnací. Pro jeho údržbu pak stačí jen čistá voda. Povrch travertinu je pevný, oděruvzdorný a protiskluzový. Hodí se tak do často namáhaných prostor koupelen a kuchyní. Dlažba z travertinu má navíc akumulační vlastnosti přírodního kamene, a je proto velice vhodná pro podlahové vytápění. V exteriéru se travertin pro svou mrazuvzdornost používá pro obkládání i dláždění altánů, letních kuchyní, teras a také na obklady fasád a soklů domů.

Zvolíte-li si obklad či dlažbu z přírodního kamene, vytvoříte tak ve svých domech, zahradách i kancelářích úžasně praktické a zároveň designově krásné prostory, které Vaši návštěvníci zajisté ocení.

508(11)_1

Produkty, jež jsou vytvořeny z přírodních kamenů, jsou vysoce kvalitní, neopakovatelné a vydrží navždy. Přírodní kámen je luxusní záležitostí, kterou si ale můžete pořídit za stejnou a mnohdy nižší cenu než kámen umělý.

Příroda kameny utvářela po staletí a podobně jako otisky prstů ani dva kameny nejsou zcela identické. Stejně tak i jednotlivé části kamenných lomů jsou rozdílné Každý kus obkladu či dlažby z přírodního kamene je naprosto jedinečný a na rozdíl od imitací kamenů se zde žádný prvek neopakuje. Krom nesporně vyšší kvality Luxusní záležitostí je v případě přírodního kamene fakt, že každý kus je ručně opracovaný, formátovaný, díky rozdílné žilnatosti a struktuře je takový kus originál. Přírodní kámen má proti umělým napodobeninám kamene obrovské množství výhod. Nenechte si namluvit, že člověk dokáže v továrně vyrobit něco lepšího, než co příroda vytvářela po staletí.

    • je to materiál po staletí utvářený přírodou, žádná umělina z továrny
    • každý kámen je naprosto originální – podobně jako otisky prstů ani dva kameny nejsou zcela identické
    • produkty, které jsou z těchto přírodních kamenů vyrobeny, jsou kvalitní, neopakovatelné a vydrží navždy
    • stejně tak i jednotlivé části kamenných lomů jsou rozdílné, proto je každý kus kamenného obkladu či dlažby zcela jedinečný (na rozdíl od imitací kamenů se žádný prvek neopakuje)
    • A navíc…! Věděli jste, že kamenné obklady, dlažby i výrobky z přírodního kamene můžete získat za srovnatelnou (a často dokonce nižší!) cenu než stejné produkty vyrobené z nešťastných napodobenin kamene? Stačí se podívat do naší nabídky!

2541-21

 

 

ÚTULNÝ DOMOV

Vedle pískovce, břidlice, mramoru nebo vápence se stále větší oblibě těší travertin. Travertin je hornina vznikající na pevnině ve sladkovodním prostředí. Jeho přirozené zabarvení je v teplých tónech narůžovělé až světle hnědé barvy, která v interiéru působí měkce a útulně. Z toho důvodu je travertin používán hlavně v privátních rezidencích, rodinných domech, bytech nebo v prostorách wellness center.

VŠESTRANNÝ TRAVERTIN

Pokládka travertinových dlaždic a obkladů je díky kalibrované tloušťce rychlá a jednoduchá. Protože je samotný kámen nasákavý, impregnuje se po pokládce speciální impregnací pro uzavření pórů. Pro jeho údržbu pak stačí jen čistá voda. Na impregnovaném travertinu se netvoří vodní kámen a nezachytává téměř žádný prach. Povrch travertinu je pevný, oděruvzdorný a protiskluzový. Hodí se tak do často namáhaných prostor koupelen a kuchyní. Dlažba z travertinu má navíc akumulační vlastnosti přírodního kamene, a je proto velmi vhodná pro podlahové vytápění. V exteriéru se travertin pro svou mrazuvzdornost používá pro obkládání zdí altánů, letních kuchyní a také na obklady fasád a soklů domů.

 

Článek jsme připravili pro časopis Dům & zahrada