Proč přírodní kámen? Všestrannost a krása travertinu

Pokud si přejete, aby váš domov získal velmi osobitý a designově čistý charakter, zvolte přírodní kámen. Ten bude u vás doma působit elegantně a dodá prostoru autentičnost a krásu. Přírodní kámen lze použít na obklady a dlažby interiéru i exteriéru – od obývacího pokoje, přes kuchyně, koupelny až po venkovní prostory teras, chodníky a fasády domů.

Přírodní kámen je materiál po staletí utvářený přírodou a každý kus kamenného obkladu či dlažby je tedy naprosto originální – podobně jako otisky prstů ani dva kameny nejsou zcela identické a na rozdíl od imitací kamenů se zde žádný prvek neopakuje. Produkty, jež jsou vytvořeny z přírodních kamenů, jsou díky své vysoké kvalitě a originalitě luxusní záležitostí. Tento luxus si ale můžete pořídit za srovnatelnou (a často dokonce nižší) cenu než podobné produkty zhotovené z nešťastných napodobenin kamene. Nenechte si namluvit, že člověk dokáže v továrně vyrobit něco lepšího, než co vytvořila příroda.

 

VŠESTRANNOST A KRÁSA TRAVERTINU

V přírodě můžeme nalézt velké množství kamenů, které je možné použít k obkladům a dlažbám. Vedle pískovce, břidlice, mramoru nebo vápence se stále větší oblibě těší travertin. Přirozené zabarvení travertinu je v teplých tónech béžové až hnědé barvy, která v interiéru působí jemně a útulně. Z toho důvodu je travertin používán hlavně v rodinných domech a bytech či v prostorách wellness center.

přírodní kamenný obklad do koupelny obkladový kámen do koupelny

Produkty z travertinu jsou nejen vzhledově krásné, ale současně i velmi praktické. Pokládka travertinových dlaždic a obkladů je díky kalibrované tloušťce rychlá a jednoduchá. Protože je samotný kámen nasákavý, ošetřuje se po pokládce speciální impregnací. Pro jeho údržbu pak stačí jen čistá voda. Povrch travertinu je pevný, oděruvzdorný a protiskluzový. Hodí se tak do často namáhaných prostor koupelen a kuchyní. Dlažba z travertinu má navíc akumulační vlastnosti přírodního kamene, a je proto velice vhodná pro podlahové vytápění. V exteriéru se travertin pro svou mrazuvzdornost používá pro obkládání i dláždění altánů, letních kuchyní, teras a také na obklady fasád a soklů domů.

Zvolíte-li si obklad či dlažbu z přírodního kamene, vytvoříte tak ve svých domech, zahradách i kancelářích úžasně praktické a zároveň designově krásné prostory, které Vaši návštěvníci zajisté ocení.