O přírodním kameni

Přírodní kámen je materiál spjatý s bydlením člověka od pradávna, a přesto se stále jedná o hit ve světě moderního bydlení. Jeho nadčasovost dokazuje mnoho architektonických skvostů napříč historií. Mnohé stavby jsou v podstatě jen kameny samotné, například Hadriánova knihovna nebo Mayské pyramidy. Díky ohromující rozmanitosti barev, struktur a typu zpracování lze přírodní kámen použít takřka v každém projektu. Vynikající vlastnosti snoubící se s prvky přírody vytvářejí pocit luxusu, který potěší oči, zahřeje duši a přetrvá věky.

Nenahraditelný vzhled

Ať už je přírodní kámen zpracováván nejmodernějšími technologiemi nebo starobylým kamenickým umem, vždy je poměrně jednoduše rozeznatelný od kamene umělého. Dokonalost přírodního materiálu nalezneme v detailu jako je řez kamenem, barevnostní struktura nebo stálobarevnost. Nezanedbatelným rozdílem je také příjemný pocit z dotyku a dojem bezpečí i luxusu. Všechny tyto odlišnosti hrají ve prospěch přírodního kamene.

Použitím přírodního kamene vytvoříte ze stereotypní jednobarevné plochy takřka umělecké dílo, které z obyčejného domu udělá dům jedinečný. Harmonicky vyvážené kombinace barev zaručují originalitu Vašeho domu a neomezený prostor pro Vaši fantazii. Výběrem určitého typu obkladového kamene můžete dokonale vyjádřit Vaši osobitost a smysl pro krásu.

 

VYUŽITÍ PŘÍRODNÍHO KAMENE

Pyšníme se nejširší nabídkou přírodního kamene na českém trhu, a proto si u nás můžete vybrat kámen na nejrůznější možné účely. V našem sortimentu naleznete obklady a dlažby z přírodního kamene a kameny do zahrad. 

1.Obkladový kámen

Exteriérový obklad najde své využití na fasádách domů a na nejrůznějších plochách v exteriéru, jako jsou sokly domů, zahradní krby, opěrné zdi. Kamenné obklady také mohou zkrášlit vaše garáže a ploty.

179-13

 

Interiérový obklad se v posledních letech těší čím dál větší oblíbenosti. Dodá vašemu domovu naprosto nový rozměr a povýší úroveň bydlení do nových dimenzí. Největší zájem zaznamenáváme o obložení obývacích prostor, ložnic, kuchyní, chodeb a krbů. Většinu obkladů je možné, díky jejich voděodolným vlastnostem, aplikovat dokonce i do koupelen. 

459-4

Fotografie přírodního obkladového kamene v tomto článku pochází z našich realizací.

 

2.Kamenná dlažba

K našim dalším specializacím patří široká nabídka dlažeb z přírodního kamene, které můžeme rovněž rozdělit na exteriérové a interiérové.

Exteriérové dlažby jsou hojně využívány na příjezdové komunikace a parkovací stání. Velkou variabilitu využití dokládají četné realizace zahradních chodníků, schodišť a teras. V posledních letech se kamenné dlažby těší velké oblíbenosti také při pokládce kolem bazénů, v altánech a v relaxačních zónách.

195-1_1

 

Interiérové dlažby z přírodního kamene jsou ve světové architektuře součástí takřka každého projektu. V České republice zažívá přírodní kámen renesanci a lidé si postupně začínají uvědomovat jeho nenahraditelnost. V domácnostech lze kámen využít na pokládky ve všech místnostech i na schodištích a v zimních zahradách. Interiérové kamenné dlažby jsou ve většině případů kalibrovány a předpřipraveny tak, aby byla pokládka snadná a rychlá. Kamenné dlažby mají malé výšky, aby nebyl problém při pokládce i u rekonstrukcí nebo v kombinaci s podlahovým topením. Velkým trendem u moderních staveb je takzvaná „celopokládka“, kdy je položen jeden druh dlažby napříč celým domem. Tento typ pokládky sjednotí celý dům a vytvoří esteticky logický celek. Při použití celopokládky můžeme navíc sjednotit interiéry domu s exteriérovými prvky, například dlažba položená ve společenské místnosti může procházet skrz velké prosklení na terasu a k bazénu.

508(11)_1

 Fotografie kamenných dlažeb v tomto článku pochází z našich realizací. 

 

3.Kameny do zahrad

Tento sortiment se zaměřuje na stavbu a dekorování zahrady. Jedná se o bohatou nabídku přírodních kamenů dovezených z celého světa.

Kamenné zídky slouží pro srovnávání terénu a vymezení prostoru v zahradě a okolí domu. Těmito terénními úpravami můžete získat plochu, která by byla jinak nevyužitelná, a zvětšit prostor, po kterém se můžete pohodlně pohybovat. Kamenné zídky lze pokládat dvěma způsoby. Pro skládání nasucho nabízíme zídkový kámen Wall. Kámen Muro se používá pro přizdívání s použitím betonu. Zídky z přírodního kamene vytvářejí krásný estetický dojem a jsou jak účelné, tak i vzhledné.

IMG_0319

 

 

Kamenné drtě – jde o zdobný ostrohranný kámen v různých barvách, takže si každý může zvolit barevnost, která mu nejvíce vyhovuje. V nabídce máme kamenné drtě z různých hornin ve velikostních frakcích od 4 mm až po 170 mm. Mezi velmi oblíbené se řadí především třpytivě bílá mramorová drť, která je díky křemičitým plotýnkám velmi výrazná při slunečním svitu.

227-2_1

 

 

Kamenné valounky – jsou to kulaté oblázky různých velikostních frakcí připraveny v baleních po 25 kg tak, aby manipulace s kamenem byla snadná. Nejčastější uplatnění naleznou valounky při dekorování zahrad, vytváření bezúdržbových prostor a také jako zákryt okapových chodníčků. Nabízíme velké rozmezí velikostních frakcí, a to od 0,5 cm až do 10 cm.

46-9_1

 

Okrasné valouny – jedná se o oblé kameny ze stejných hornin, jako jsou kamenné valounky. Rozdíl mezi valounky a valouny je tedy pouze ve velikostech jednotlivých kusů. Nejčastější velikostní frakce valounů je 10 - 20 cm a 20 - 40 cm. Kamenné valouny se používají k zahradním jezírkům, na terasy a především na tvorbu bezúdržbových prostor v kombinaci s valounky.

56-3_2

 

Šlapáky neboli kamenné nášlapy, jsou ideálním pomocníkem při tvorbě zahradních chodníků. Jsou připraveny tak, aby práce s nimi byla velmi jednoduchá a rychlá. Šlapáky jsou vyráběny z různých typů hornin, přičemž převládá indický křemičitý pískovec, který je velmi pevný a pro daný účel ideální. Neméně oblíbeným materiálem je také řecká rula.

1529_1

 

 

Kamenné fontány – jsou oblíbeným prvkem pro malé i velké zahrady. Voda stékající po kameni příjemně zurčí a vytváří jedinečné prostředí pro odpočinek i v parných letních dnech. Fontány nabízíme v různých formách zpracování kamene a také z nejrůznějších typů hornin. Proto si u nás můžete vybrat fontány jak k moderním stavbám, tak i ke stavbám tradičním.

386(8)_1

 

 

Kamenné sochy – již od dávných časů lidé v mnoha zemích umisťovali na své zahrady sochy zvířat. Jejich význam ovšem nebyl pouze dekorativní, ale také symbolický. Zvířata měla v různých kulturách různé významy. Například s japonskou mytologií jsou spojeni především kapři, kteří představují sílu a vytrvalost. Ptáci a želvy představují symbol dlouhého života, věrnosti a štěstí. V egyptské kultuře měly velký význam například kočky nebo hrošice symbolizující houževnatost a mateřství. Sova je představitelkou moudrosti a učenosti, slon je zase tradičním symbolem síly a štěstí. V současné době se opět začíná dbát na nepovrchní smysl věcí, kterými se obklopujeme. Proto si u většiny z našich kamenných soch zvířat můžete přečíst také o jejich symbolickém významu. 

110(12)_1

 

 

Kamenné koule – krásné kamenné dekorace jsou vyrobené především z žuly a pískovce. Mezi nejoblíbenější patří koule z indického křemičitého pískovce, které mají velmi zajímavou barevnost a kresbu. Kamenné koule nabízíme v různých průměrech, a to až do 90 cm.

3653-21_1

 

 

Lavičky z přírodního kamene – jsou vhodné pro odpočinek v zahradách, parcích a různých odpočinkových zónách. Velkou výhodou těchto laviček je, že nevyžadují takřka žádnou údržbu a jejich životnost je téměř neomezena.

3878-1

 Veškeré fotografie kamenů do zahrad z tohoto článku jsou nafoceny v naší prodejně ve Valašském Meziříčí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení