Muro Grey přizdívka z kamene - paleta 840 Kg

Kód: 59/825
Značka: Kameny.cz
9 900 Kč / paleta 840 kg 8 181,82 Kč bez DPH
Skladem

Muro Grey je přizdívací kámen vyrobený z šedé ruly, který se používá na stavbu opěrných zdí. Lze jej použít v exteriéru i interiéru. Kámen je připraven do jednotlivých bloků s výškou 6 – 8 cm a hloubkou 6 – 8 cm. Délky jednotlivých bloků jsou různé. Váha kamene Muro Grey je přibližně 160 – 170 kg/m2. Tyto opěrné zdi jsou dokonale pevné a odolné. Přizdívku nabízíme po paletě 840 kg.

Kameny jsou také vhodné do gabionových košů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opěrné zdi z přírodního kamene

Opěrná zeď z přírodního kamene má všechny základní charakteristiky jako suchá zídka. Odlišné je pouze spojování jednotlivých kamenů pomocí malty pro odolnost vůči velkým tlakům. Opěrné zídky využíváme hlavně tam, kde nestačí kamenná zídka suchá, především při vyrovnání velkého převýšení terénu. Vždy počítejte s dostatečnou rezervou a přičtěte tedy k požadovanému množství 10 – 15% navíc.

Jak položit kamennou zídku

Nejdůležitější částí stavby opěrné zdi je kvalitní betonový základ. U vyšších opěrných zdí z kamene doporučujeme použít i ocelové pruty. Výkop pro základový pás vyhloubíme do ne zámrzné hloubky alespoň 80 cm. Výkop by měl být rovnoměrně vyhlouben po celé délce a začištěn, abychom zajistili dokonalou pevnost základu. Na dno výkopu můžeme umístit vrstvu hrubého kamení třeba 20 cm pro odvod přebytečné srážkové vody. Vzhledem k omezené prostupnosti zídky vodou je vhodné kamennou zídku odvodnit drenážními trubkami. Vodu odvádíme vždy pod první řádkou kamenů do volného terénu před zídkou. Odvod vody je velmi důležitý především u jílovité půdy, kde hrozí hromadění vody a při špatném odvodnění by v zimních měsících mohlo dojít k posunu celé opěrné zdi. Základ zídky doporučujeme potřít impregnačním – penetračním nátěrem nebo položením izolační PVC fólie jako izolaci proti vlhkosti a usazení ocelových trnů (délka 20 – 30 cm), které provážou zdivo s izolací.

Na betonový základ naneseme první vrstvu malty zednickou lžící. Maltu můžeme zakoupit, nebo v poměru 3:1 smíchat písek a cement a promíchat s vodou. Každý kámen důkladně položíme a usadíme pomocí gumového kladívka. Spáry mezi kameny v rámci jedné řady zaléváme maltou. Do první spáry usazujeme vývody z drenáží. Následně pokračujeme s vodováhou a usazujeme do potřebné výšky. Doporučujeme, aby opěrná zeď uskakovala oproti svahu pro zlepšení odolnosti zdi proti tlakům zeminy. Pro spárování se používají spárovací hmoty k venkovním účelům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamenné zídky
Typ materiálu: Přírodní kámen
Typ kamene: Rula
Barva: Šedá
Váha 1 m²: 160-170kg
Paleta: 840 kg