Kamenná deska Grada

Kód: 9945
Značka: Kameny.cz
749 Kč / ks 619,01 Kč bez DPH 749 Kč / 1 ks
Podzim 2024

Žulová deska Grada je vyrobena z přírodního řezaného kamene a má rozměry 100 x 40 cm a tloušťkou 3 cm. Je vhodná jak do interiéru, tak do exteriéru. Desku můžete využít jako zákryt pro kamenný nebo betonový plot, cestičku k jezírkům nebo bazénový lem. Uplatnění najde v soukromých zahradách a díky své pevnosti a odolnosti je vhodná i do komerčních prostorů. 

Desku nabízíme pouze v uvedených rozměrech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kamenná deska Grada z přírodní žuly je řezaná do obdélníkového tvaru o rozměrech 100 x 40 cm a tloušťce 3cm. Světle šedý odstín s typickým žíháním je univerzální a hodí se téměř ke všemu. Její zbarvení oceníte u bazénového lemu, horní zákrytové desky kamenného či betonového plotu nebo jako cestičku k altánku. Žula má minimální nároky na údržbu a její výhodou je velká pevnost a odolnost. Díky tomu se hodí především do více namáhaných komerčních prostor, ale parádu udělá i na menší zahradě.

bazénový lem

Pemrlovaný povrch desky zajišťuje, že je protiskluzový. Jedná se o techniku, která umožňuje úpravu povrchu materiálů, aby se dosáhlo požadované estetiky, funkčnosti nebo bezpečnosti, a to pomocí speciálního nářadí s hroty.

Žula je přírodní hornina, což znamená, že má nižší ekologický dopad než syntetické materiály. Desky jsou také oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají trvalý, atraktivní a přírodní materiál pro různé stavební a designové projekty.

Desku můžete využít také jako nášlap. A jak nášlapy z kamene pokládat? Je to velice jednoduché. Kamenné nášlapy pokládáme tak, že zakoupený kus položíme na trávu a vyřežeme kolem něj do trávy obrys. Trávu odstraníme a půdu mírně prohrabeme. Velice důležité je zasypat vzniklý tvar štěrkem nebo kamennou drtí, protože pouze takto bude odtékat přebytečná voda. Do takto připravené plochy položíme kamenný nášlap a máme hotovo. Podrobný popis najdete v sekci rady a tipy v článku o pokládce nášlapů.

Desku nabízíme pouze v uvedených rozměrech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Schody a obrubníky, zákrytové desky a bazénové lemy
Materiál: Přírodní kámen
Použití: Exteriér - venkovní, Interiér - vnitřní
Tvar: Obdélník
Rozměr: 100 x 40 cm
Typ kamene: Žula
Barevnost: Šedá
Série: Grada
Tloušťka: 3 cm
Materiál: Přírodní kámen
Typ kamene: Žula
Mrazuvzdornost: Ano
Rozměry: 100 x 40 cm
Tloušťka kamene: 3 cm
Váha 1ks: 32 kg