Wall Flex suchá zídka

 
Wall Flex suchá zídka
 

Suchá zídka z přírodního kamene

Suchá zídka je nosným prvkem zahrady, a umožňuje srovnání terénu tak, aby byla plocha zahrady lépe využitelná. Mimo jiné má také vysoký estetický přínos. Kamenná zeď na sucho je tvořena z plochých kamenů bez použití pojiva. Spáry mezi kameny mohou být ovšem vyplněny zeminou, která je určená pro výsadbu rostlin. Suché zídky rozčleňují zahradu a zajišťují dokonalý odtok vody.

Před výstavbou kamenné zdi doporučujeme naplánovat výšku zídky – zpravidla nebývají příliš vysoké a nejčastěji je stavíme ve výšce 40 – 100 cm. Po stanovení základní charakteristiky je potřeba spočítat množství materiálu potřebné pro výstavbu. Vždy počítejte s dostatečnou rezervou a přičtěte tedy k požadovanému množství 10 – 15% navíc.

Jak položit kamennou zídku

U velmi nízké kamenné zídky, která nemá opěrnou, ale pouze dekorativní funkci vyhloubíme výkop 40 cm a do 20 cm umístíme hrubé drcené kamenivo. Základ můžeme vytvořit položením první řady kamenů pod úroveň terénu na kamenné lóže z hrubého kamení. Po položení první řady kamenů pokračujeme do požadované výšky. Spáry mezi zídkovými kameny můžeme opět vyplnit vhodnou zeminou a osázet rostlinami.

U vyšší kamenné zídky, která má opěrnou funkci, je nejdůležitějším prvkem kvalitní základ. Výkop pro základový pás vyhloubíme do nezámrzné hloubky alespoň 80 cm. Výkop by měl být rovnoměrně vyhlouben po celé délce a začištěn, abychom zajistili dokonalou pevnost základu. Na dno výkopu můžeme umístit vrstvu hrubého kamení třeba 20 cm pro odvod přebytečné srážkové vody. Pokud máte na zahradě větší množství vody, doporučujeme umístit drenážní trubky. Základový pás zhotovujeme z betonu a v případě větší výšky zídky použijeme ocelové pruty. Beton můžete zakoupit nebo smíchat písek s cementem v poměru 3:1 a přidat vodu dle potřeby. Výkop zaplníme po okraj betonem až do 1 - 3 cm pod úroveň terénu, aby nebyl později vidět. Při zdění kamenné zídky nejdříve položíme první vrstvu a pečlivě ji srovnáme. Po položení první řady kamenů pokračujeme do požadované výšky. Suché zídky nepotřebují žádné pojivo, pouze pokud chceme vysazovat rostliny, zaplníme vzniklé spáry zeminou.

4 900 Kč / paleta
 
Objednat
 

Wall Flex je přírodní kámen určený pro stavbu kamenné zdi na sucho. Zídkový kámen andezit je velmi pevný materiál vhodný k výstavbě suchých zídek, které budou upravovat terén Vaší zahrady a zároveň skvěle vypadat. Stačí přidat jen pár skalniček nebo suchomilných travin a zídka Vás svým vzhledem bude těšit celý rok. Spotřeba kamene je příbližně 400 kg/m². Z jednoho balení tak lze postavit přibližně 2 - 2,5 metru dlouhou zídku s výškou cca 1 metr. Hmotnost palety je cca 1.000kg.

Kamenné zdi můžete využít pro rozčlenění zahrady, vytvoření zvýšeného záhonu, usazení mohutných bloků do rostlého terénu nebo k navázání na vodní hladinu.

Vlastnosti

Typ materiálu Přírodní kámen
Typ kamene Andezit
Obsah balení (?) 1
Mrazuvzdornost Ano
Paleta cca 1.000 kg
 
Kolik paleta potřebujete? Obdržíte Dostupnost Cena vč. DPH

   

=
Skladem
4 900 Kč / paleta
Jana Machniková

Máte dotazy? Zavolejte mi:

Jana Machniková - odborný prodejce
792463366

Cena vč. DPH + Náklady na dopravu
4 900 Kč

 
 
 
 
 
obklady + dlažby = kameny.cz