Wall Ardesia - suchá zídka z břidlice

Kód: 2223/PAL 2223/PAL2 Zvolte variantu
Značka: Kameny.cz
5 000 Kč / paleta 6 290 Kč / paleta od 5 000 Kč / paleta 4 132,23 Kč bez DPH 5 198,35 Kč bez DPH od 4 132,23 Kč bez DPH 5 000 Kč / 1 ks 6 290 Kč / 1 ks
Do 14 dnů Do 14 dnů Zvolte variantu
Vyberte si typ
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Wall Ardesia se využívá ke stavbě suché zídky. Wall Ardesia je přírodní kámen vyrobený z břidlice a předchystán tak, aby stavba kamenné zdi byla rychlá a snadná. Jedna paleta váží cca 850 kg. Spotřeba kamene je přibližně 400 kg/m². Z jednoho balení tak lze postavit přibližně 2 m², takže při výšce zídky na sucho například 50 cm uděláte zídku 4 běžné metry dlouhou. Kameny mají velikost cca 20 - 50 cm. 

Kamenné zdi můžete využít pro rozčlenění zahrady, vytvoření zvýšeného záhonu, usazení mohutných bloků do rostlého terénu nebo k navázání na vodní hladinu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Suchá zídka z přírodního kamene

Suchá zídka je nosným prvkem zahrady, a umožňuje srovnání terénu tak, aby byla plocha zahrady lépe využitelná. Mimo jiné má také vysoký estetický přínos. Kamenná zeď na sucho je tvořena z plochých kamenů bez použití pojiva. Spáry mezi kameny mohou být ovšem vyplněny zeminou, která je určená pro výsadbu rostlin. Suché zídky rozčleňují zahradu a zajišťují dokonalý odtok vody.

Před výstavbou kamenné zdi doporučujeme naplánovat výšku zídky – zpravidla nebývají příliš vysoké a nejčastěji je stavíme ve výšce 40 – 100 cm. Po stanovení základní charakteristiky je potřeba spočítat množství materiálu potřebné pro výstavbu. Vždy počítejte s dostatečnou rezervou a přičtěte tedy k požadovanému množství 10 – 15% navíc.

Jak položit kamennou zídku

U velmi nízké kamenné zídky, která nemá opěrnou, ale pouze dekorativní funkci vyhloubíme výkop 30 - 40 cm, šířka 20 - 40 cm; a do 20 cm umístíme hrubé drcené kamenivo. Základ můžeme vytvořit položením první řady kamenů pod úroveň terénu na kamenné lóže z hrubého kamení. Po položení první řady kamenů pokračujeme do požadované výšky. Spáry mezi zídkovými kameny můžeme opět vyplnit vhodnou zeminou a osázet rostlinami.

U vyšší kamenné zídky, která má opěrnou funkci, je nejdůležitějším prvkem kvalitní základ. Výkop pro základový pás vyhloubíme do nezámrzné hloubky alespoň 80 cm. Výkop by měl být rovnoměrně vyhlouben po celé délce a začištěn, abychom zajistili dokonalou pevnost základu. Na dno výkopu můžeme umístit vrstvu hrubého kamení třeba 20 cm pro odvod přebytečné srážkové vody. Pokud máte na zahradě větší množství vody, doporučujeme umístit drenážní trubky. Základový pás zhotovujeme z betonu a v případě větší výšky zídky použijeme ocelové pruty. Beton můžete zakoupit nebo smíchat písek s cementem v poměru 3:1 a přidat vodu dle potřeby. Výkop zaplníme po okraj betonem až do 1 - 3 cm pod úroveň terénu, aby nebyl později vidět. Při zdění kamenné zídky nejdříve položíme první vrstvu a pečlivě ji srovnáme. Po položení první řady kamenů pokračujeme do požadované výšky. Suché zídky nepotřebují žádné pojivo, pouze pokud chceme vysazovat rostliny, zaplníme vzniklé spáry zeminou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamenné zídky
Materiál: Přírodní kámen
Typ kamene: Břidlice
Příbližná spotřeba: 2 m² z balení 850 kg
1 paleta = 850 kg: