Rankei pískovcová

Kód: 4607/VEL
Značka: Kameny.cz
12 900 Kč / ks 10 661,16 Kč bez DPH
Skladem
Vyberte si z variant
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Japonské lampy Rankei jsou velice oblíbené dominantní lampy s podstavcem. Můžeme je použít například u vody nebo na suchém moři. Dokonale padne jak na terasu, tak i do srdce Vaší zahrady k potůčku. Lampa neboli lucerna je ručně zpracována z pískovce, která působí velmi honosně a osobitě. Lampy jsou významné prvky japonské zahrady. Umístění lampy by mělo podle šintoistických představ – kromě funkce dekorativní – také chránit dům proti zlým duchům.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak vybudovat japonskou zahradu? Chcete oázu klidu a čistoty? Pro meditační japonskou zahradu není žádný pozemek příliš malý. Ryzí meditační zahrada s kameny, lampou a plochou štěrku najde místo prakticky kdekoli a nemusí nutně být drahá. Často pro realizaci karesansui podle japonského vzoru vyhovuje už malý dvůr. Umístění této lampy Rankei na Vaši zahradu není vůbec složité. Nejlépe uděláte, když ji postavíte na terasu, ke skalce, nebo přímo do srdce Vaší zahrady. Díky žule, z níž je lampa ručně vyrobena, působí velmi honosně, ale zároveň umí vytvořit příjemnou a klidnou atmosféru.

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 


Obecně se všechny japonské lampy skládají z více částí, které jsou spojeny s pěti budhistickými prvky. Jejich symbolika se váže k životu ducha po zániku fyzického těla. 
Spodní část, která se dotýká země, je spojena s prvkem Chi, což je symbol země. Část, nad podstavcem lampy, je spojena s prvkem Sui, který značí vodu. Díl, ve kterém je umístěno světlo, reprezentuje Ka. Nejhornější části lampy označují Fü a Kü, což značí prázdnotu a ducha, který míří k nebi. 

Elektrická instalace není nutná, většinou postačí, když do světelné schránky lucerny postavíme zapálenou čajovou svíčku

Doporučuje se japonské lucerny připevnit na kamenný podstavec, aby za bouřky nespadly.

Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy plně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

Lampy krásně vypadají v přírodě, proto kolem nich můžete doplnit přírodní okrasné kamínky různých tvarů a velikostí. Nezapomeňte ani na další prvky a dekorace japonských zahrad

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Japonské lampy
Materiál: Přírodní kámen
Typ kamene: Pískovec
Mrazuvzdornost: Ano
Lampa je stavebnice: 6 ks
Průměr klobouku malé lapmy: 35 cm
Průměr klobouku střední lampy: 45 cm
Průměr klobouku velké lampy: 60 cm
Výška malé lampy: 80 cm
Výška střední lampy: 95 cm
Výška velké lampy: 125 cm