Žulové fontány pemrlované

Kód: 1641/OE 3
Značka: Kameny.cz
2 900 Kč / ks 2 396,69 Kč bez DPH
Podzim 2024
Vyberte si velikost koule
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Žulové fontány jsou vyrobeny z přírodního kamene šedé barvy a jejich povrch je upraven speciální metodou - tzv. pemrlováním. Žulové fontány koule jsou našimi zákazníky velmi oblíbené, neboť dokáží vytvořit netradiční a na pohled velmi příjemnou dekoraci zahrady. Dostupné jsou ve velikosti 30 cm.

Nejlépe vypadají v zahradě dekorační koule v různých velikostních kombinacích.

Pro zprovoznění je potřeba čerpadlo a další příslušenství a u nás ho můžete výhodně zakoupit jako celý instalační set.  

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fontány žulové koule s upraveným pemrlovaným povrchem nabízíme v oblíbené šedé barvě. Využívají se k dekoraci parků i zahrad. V současné době je spojení přírody a prvků se stékající vodou velmi oblíbené.

Jak tato fontána vznikla?

Fontána je vyrobena z přírodního kamene, materiálem je žula, která je opracována pemrlováním. Pemrlování žuly je mechanická povrchová úprava viditelných ploch kamene. Plochy se upravují údery pemrlice, což je kladivo opatřené pracovní čtvercovou plochou s kovovými jehlany. V odborných textech se používá také termín štokování, který má původ v německém pojmenování pemrlice Stockhammer. Pemrlování se provádí ručním nářadím, dnes již převážně elektrickým. Kvalita upravovaného povrchu je odvislá od počtu a rozměrů hrotů na pemrlovacím kladivu.

Vždy se snažíme vybírat kvalitní a zajímavé výrobky. Zahradní fontána musí zaujmout na první pohled, ale přitom se nesmí okoukat.

Zvládnu fontánu zapojit?

S naším instalačním setem je zapojení nové fontány opravdu snadné a zvládne to téměř každý. Zde je krátký náhled jak instalace probíhá.

  • Do vyhloubené díry vsadíme nádrž
  • Vložíme čerpadlo a napustíme vodu, aby čerpadlo bylo ponořené
  • Položíme pororošt
  • Rošt přikryjeme mušinou
  • Povrch zasypeme kamínky, oblázky, či kamennou kůrou
  • Usadíme fontánu a zapojíme do sítě

Nad instalačním materiálem nemusíte sáhodlouze přemýšlet. Najdete jej přímo na našich stránkách na tomto odkazu a jedním kliknutím objednáte. 

Dalším vyhledávaným dekoračním prvkem, který krásně doplní vodní fontánu, jsou kamenná pítka, koryta či umyvadla a také kamenné sošky a zvířátka. S vodními prvky jsou spojeny pocity klidu a pohody, a proto k nim pasují i lavičky, na které se můžete usadit a užívat si Vaši vysněnou oázu. Inspiraci můžete načerpat dokonce přímo v naší prodejně ve Valašském Meziříčí.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Fontány z přírodního kamene
Materiál: Přírodní kámen
Typ kamene: Žula
Váha ø 30 cm fontány: cca 35 kg