Instalační sada pro - SET FONTÁN

Kód: 1126
Značka: Kameny.cz
2 790 Kč / sada 2 305,79 Kč bez DPH
Skladem

Instalační sada pro set fontán obsahuje veškeré komponenty potřebné ke zprovoznění fontán. Oproti běžnému setu k instalaci obsahuje rozdělovač se čtyřmi nezávisle na sobě nastavitelnými ventily na kohoutek 1" s redukcemi 3/4" a mosaznou redukci. Tato instalační sada je vhodná v případě, že zakoupíte set fontán o 2 - 3 kusech, které jsou postaveny vedle sebe.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Instalační sada k setu fontán je vhodná pro všechny naše přírodní kamenné fontány o 2 - 3 kusech. Veškeré fotnány z přírodního kamene v naší nabídce, mají provrtanou díru, kterou čerpadlo tlačí vodu nahoru ze sběrné nádrže. Voda poté volně teče po povrchu kamene zpět do sběrné nádrže pod fontánkami.

 
Instalační set obsahuje tyto komponenty:
 
1. sběrná nádrž (stavební vědro) 87x48x28cm
2. jezírková fólie
3. pororošt
4. hadice 
5. čerpadlo
6. mušina (jemné pletivo) - zabrňuje propadávání jemnějších obsypových materiálů do prostoru sběrné nádrže  
7. Rozdělovač
8. Mosazná redukce
 
 
Postup osazení fontány: 
Stavební vědro zakopeme do země tak, aby vrchní lem vědra byl zarovnán s úrovní země. Terén okolo vědra vyspádujeme tak, aby voda mohla stékat zpět do vědra. Na vyspádovaný terén kolem vědra položíme jezírkovou fólii, aby voda, která na fólii dopadne, mohla natéct zpět do vědra. 
Dále do vědra položíme čerpadlo, na kterém je nasazena hadice se stejným vnějším průměrem, jako je vnitří průměr díry ve fontáně. Následně na stavební vědro položíme pororošt kterým se protáhne jak přívod elektřiny k fontáně, tak hadice od čerpadla. Pororošt slouží jako nosný prvek, na kterém fontána stojí - musí být proto položen rovně a podepřen ze všech čtyř stran. Pokud by kterákoli hrana či roh pororoštu nebyla podepřena, není zaručena jeho nosnost. 
V případě, že na obsyp používáme drť nebo valounky, které jsou menší než jednotlivá pole pororoštu, je potřeba na pororošt položit ještě mušinu (jemné pletivo), aby kamínky nepropadávaly do sběrné nádrže.
Nakonec na hadici prostrčenou okem pororoštu nasadíme fontánu a nádrž zalijeme vodou. Fontánu obsypeme kamínky a máme hotovo. 
 
Pokud je to možné, na zimní období je vhodné čerpadlo vytáhnout. Pokud tomu tak není, jako v naší prodejně, je potřeba pouze vyčerpat vodu.
  

Doplňkové parametry

Kategorie: Instalační set - fontány
Obsah balení: 1
Délka přívodního kabelu k čerpadlu: 1,8 m
Rozměry pororoštu: 100 x 50 cm
Sběrná nádrž: 90l
Rozdělovač: 4 ventily
Výkon čerpadla: 25 W
Průtok čerpadla: 1950 l/h
Maximální hladina čerpadla: 1,95 m
Průměr hadice čerpadla: 20 mm
Váha čerpadla: 1,05 kg
Rozměry čerpadla: 157 x 85 x 104 mm