Set 3 malých žulových fontán

Kód: 1647 1647/SET2 Zvolte variantu
Značka: Kameny.cz
3 900 Kč / set 6 690 Kč / set od 3 900 Kč / set 3 223,14 Kč bez DPH 5 528,93 Kč bez DPH od 3 223,14 Kč bez DPH
Sezóna 2025 Sezóna 2025 Zvolte variantu
Vyberte si variantu
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Žulové koule set malých fontán jsou vyrobený z přírodního kamene a jejich povrch je upraven speciální metodou - tzv. pemrlováním. Nejlépe vypadají v zahradě žulové fontány v různých velikostních kombinacích. Zakoupit si můžete set tří koulí fontán o velikostních průměrech 15 cm, 20 cm a 25 cm. Žulové koule jsou našimi zákazníky velmi oblíbené, neboť dokáží vytvořit netradiční a na pohled velmi příjemnou dekoraci zahrady.

Pro zprovoznění je potřeba čerpadlo a další příslušenství a u nás ho můžete výhodně zakoupit jako celý instalační set.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hledáte vhodnou dekoraci do Vaší zahrady? Tohle je zajisté jedno z řešení, které Vám můžeme nabídnout. Umístěním této sady fontán vyzdobíte Vaši zahradu ale dodáte jí duši. Set 3 žulových fontán je vyroben z přírodního kamene. Povrch setu fontán je opracovaný - pemrlovaný. Set tří koulí fontán je o velikostních průměrech 15 cm, 20 cm a 25 cm.

Co je to vlastně pemrlování?

Pemrlování žuly je mechanická povrchová úprava viditelných ploch kamene. Plochy se upravují údery pemrlice, což je kladivo opatřené pracovní čtvercovou plochou s kovovými jehlany. V odborných textech se používá také termín štokování, který má původ v německém pojmenování pemrlice Stockhammer. Pemrlování se provádí ručním nářadím, dnes již převážně elektrickým. Kvalita upravovaného povrchu je odvislá od počtu a rozměrů hrotů na pemrlovacím kladivu.

Fontány a kašny patří mezi oblíbené doplňky českých i zahraničních zahrad. Někteří lidé si je kupují především pro okrasu, jiní je vyhledávají pro jejich uklidňující účinky na lidskou psychiku. Zvuk tekoucí vody působí přímo blahodárně na rozladěné nervy. Díky fontáně si můžete vytvořit svůj vlastní wellness koutek uprostřed vaší zahrady. Zaposlouchejte se do zvuků přírody a pobublávající vody. Uvidíte, že vás všechny starosti a stres rázem opustí.

Vždy se snažíme vybírat kvalitní a zajímavé výrobky. Zahradní fontána musí zaujmout na první pohled, ale přitom se nesmí okoukat.

Zvládnu fontánu zapojit?

S naším instalačním setem je zapojení nové fontány opravdu snadné a zvládne to téměř každý. Zde je krátký náhled jak instalace probíhá.

  • Do vyhloubené díry vsadíme nádrž
  • Vložíme čerpadlo a napustíme vodu, aby čerpadlo bylo ponořené
  • Položíme pororošt
  • Rošt přikryjeme mušinou
  • Povrch zasypeme kamínky, oblázky, či kamennou kůrou
  • Usadíme fontánu a zapojíme do sítě

Inspirace

Nemusíte si lámat hlavu s jednotlivými komponenty instalačního setu. Na jeden klik jej můžete snadno objednat na tomto odkazu. Atmosféru zahradní pohody hravě dotvoříte kamennými umyvadly či koryty nebo dalšími dekoracemi. Skvěle se hodí umístění na okrasný podsyp v podobě kůry, oblázků nebo drti. Další inspiraci naleznete také osobně v naší rozlehlé prodejně ve Valašském Meziříčí.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Fontány z přírodního kamene
Materiál: Přírodní kámen
Typ kamene: Žula
Velikostní průměry fontán: 15 cm, 20 cm, 25 cm
Obsah balení: 1