Muro Mix přizdívka z kamene - paleta 840 Kg

Kód: 63/825
Značka: Kameny.cz
9 900 Kč / paleta 840 kg 8 181,82 Kč bez DPH
Skladem

Muro Mix je rulový přizdívací kámen, jenž se používá pro opěrné zdi. Lze jej použít v exteriéru i interiéru. Váha kamene je přibližně 180 kg /. Horní části zídky můžeme využít pro umístění truhlíků s rostlinami nebo konce doplnit o sedáky. Tyto opěrné zdi jsou dokonale pevné a odolné. Přizdívku nabízíme po paletě 840 kg.

Paleta vychází asi na 5  zídky.

Kameny jsou také vhodné do gabionových košů.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Opěrné zdi z přírodního kamene

Opěrná zeď z přírodního kamene má všechny základní charakteristiky jako zídka suchá. Odlišné je pouze spojování jednotlivých kamenů pomocí malty pro odolnost vůči velkým tlakům. Opěrné zídky využíváme hlavně tam, kde nestačí kamenná zídka suchá, především při vyrovnání velkého převýšení terénu. Vždy počítejte s dostatečnou rezervou a přičtěte tedy k požadovanému množství 10 – 15% navíc.

Jak položit kamennou zídku

Nejdůležitější částí stavby opěrné zdi je kvalitní betonový základ. U vyšších opěrných zdí z kamene doporučujeme použít i ocelové pruty. Výkop pro základový pás vyhloubíme do ne zámrzné hloubky alespoň 80 cm. Výkop by měl být rovnoměrně vyhlouben po celé délce a začištěn, abychom zajistili dokonalou pevnost základu. Na dno výkopu můžeme umístit vrstvu hrubého kamení třeba 20 cm pro odvod přebytečné srážkové vody. Vzhledem k omezené prostupnosti zídky vodou je vhodné kamennou zídku odvodnit drenážními trubkami. Vodu odvádíme vždy pod první řádkou kamenů do volného terénu před zídkou. Odvod vody je velmi důležitý především u jílovité půdy, kde hrozí hromadění vody a při špatném odvodnění by v zimních měsících mohlo dojít k posunu celé opěrné zdi. Základ zídky doporučujeme potřít impregnačním – penetračním nátěrem nebo položením izolační PVC fólie jako izolaci proti vlhkosti a usazení ocelových trnů (délka 20 – 30 cm) které provážou zdivo s izolací.

Na betonový základ naneseme první vrstvu malty zednickou lžící. Maltu můžeme zakoupit nebo v poměru 3:1 smíchat písek a cement a promíchat s vodou. Každý kámen důkladně položíme a usadíme pomocí gumového kladívka. Spáry mezi kameny v rámci jedné řady zaléváme maltou. Do první spáry usazujeme vývody z drenáží. Následně pokračujeme s vodováhou a usazujeme do potřebné výšky. Doporučujeme, aby opěrná zeď uskakovala oproti svahu pro zlepšení odolnosti zdi proti tlakům zeminy. Pro spárování se používají spárovací hmoty k venkovním účelům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamenné zídky
Materiál: Přírodní kámen
Typ kamene: Rula
Mrazuvzdornost: Ano
Spárování: Ne
Formát kamene (v-š-d): 6 - 10 cm x 6 - 10 cm x 10 - 45 cm