Japonská lampa Rokkaku Yukimi II

 
Japonská lampa vápencová s patinou
 

Decentní a honosný vzhled japonské lampy Rokakku Yukimi II podtrhává přírodní kámen, z něhož je vyrobena. Použit byl jedinečný patinovaný vápenec, který byl ručně vypracován do zahradní lucerny, kterou můžete umístit přímo do srdce Vaší zahrady. Lucerny z přírodního kamene už jen zřídka kdy zastávají funkci světelnou a dnes již slouží převážně jako nádherné a stylové dekorace zahrad a to zejména ke zvýraznění těch japonských. Avšak využití této lampy je zcela na Vás. Elektrická instalace osvětlení však není nutná, většinou postačí, když do světelné schránky lucerny postavíme zapálenou čajovou svíčku.

Japonská lampa - prodej

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 


Obecně se všechny japonské lampy skládají z více částí, které jsou spojeny s pěti budhistickými prvky. Jejich symbolika se váže k životu ducha po zániku fyzického těla. 
Spodní část, která se dotýká země, je spojena s prvkem Chi, což je symbol země. Část, nad podstavcem lampy, je spojena s prvkem Sui, který značí vodu. Díl, ve kterém je umístěno světlo, reprezentuje Ka. Nejhornější části lampy označují Fü a Kü, což značí prázdnotu a ducha, který míří k nebi. 

Doporučuje se japonské lucerny připevnit na kamenný podstavec, aby za bouřky nespadla.

Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy úplně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

 

 

4 900 Kč / ks 7 900 Kč / ks od 4 900 Kč / ks
 
Objednat
 

Pískovcová japonská lampa Rokakku Yukimi II vytvořena z přírodního kamene je velmi oblíbenou dekorací do všech zahrad, skalek a teras, kde dodává jedinečný nádech japonské kultury a příjemné atmosféry. Patinovaný pískovec, z něhož je lucerna ručně vyrobena, vytváří větší pocit honosnosti a dokonalosti této japonské dekorativní lucerny. Jako většina japonských luceren se i tato skládá z 5 částí a složíte ji jako stavebnici. Vybrat si můžete ze dvou variant, z velikosti střední a velké.

Vlastnosti

Materiál Přírodní kámen
Typ kamene Patinovaný vápenec
Mrazuvzdornost Ano
Velikost střední lampy V 55 cm, Ø 45 cm, 55 kg
Velikost velké lampy V 70 cm, Ø 60 cm, 90 kg
Lampa je stavebnice 5 ks
 
Vyberte si velikost lampy
Cena bez DPH: 4 049,59 Kč 6 528,93 Kč od 4 049,59 Kč
Kód produktu: Zvolte variantu 1352/MAL 1352/VEL
Výrobce: Kameny.cz
Manufacturer's website: kameny.cz/
Kategorie: Japonské lampy
Dostupnost Cena vč. DPH
Zvolte variantu Vyprodáno Vyprodáno
4 900 Kč 7 900 Kč od 4 900 Kč / ks
Veronika Vogtová

Máte dotazy? Zavolejte mi:

Veronika Vogtová - odborný prodejce
792463366

Cena vč. DPH + Náklady na dopravu
4 900 Kč 7 900 Kč od 4 900 Kč

 
 
 
 

Podobné produkty

 
obklady + dlažby = kameny.cz