Pískovcová lampa

 
japonská lampa s patinou piskovec
 

Pískovcová lampa je vhodná do zahrady, k jezírku nebo potůčku. Dokonale však padne i na Vaši terasu. Díky pískovci má lampa jedinečný a osobitý vzhled, který přinese do Vaší zahrady klidnou a příjemnou atmosféru. Tyto pískovcové japonské lampy máme vystaveny v naší kamenné prodejně Kameny.cz ve Valašském Meziříčí, kde si je můžete osobně přijít prohlédnout a nechat se inspirovat.

pískovcová japonská lampa japonské lampy pískovec s patinou

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 


Obecně se všechny japonské lampy skládají z více částí, které jsou spojeny s pěti budhistickými prvky. Jejich symbolika se váže k životu ducha po zániku fyzického těla. 
Spodní část, která se dotýká země, je spojena s prvkem Chi, což je symbol země. Část, nad podstavcem lampy, je spojena s prvkem Sui, který značí vodu. Díl, ve kterém je umístěno světlo, reprezentuje Ka. Nejhornější části lampy označují Fü a Kü, což značí prázdnotu a ducha, který míří k nebi. 

Jak vybudovat japonskou zahradu? Chcete oázu klidu a čistoty? Pro meditační japonskou zahradu není žádný pozemek příliš malý. Ryzí meditační zahrada s kameny, lampou a plochou štěrku najde místo prakticky kdekoli a nemusí nutně být drahá. Často pro realizaci karesansui podle japonského vzoru vyhovuje už malý dvůr.

 

Další informace:

  • Přečtěte si více o přírodním kameni.
  • Seznamte se s možností nechat si zaslat vzorek obkladového kamene.
  • Přijeďte se podívat na kamenný obklad do největší prodejny svého druhu v ČR.
6 900 Kč / ks 10 900 Kč / ks 15 900 Kč / ks od 6 900 Kč / ks
 
Objednat
 

Japonská pískovcová lampa je vyrobená z přírodního pískovce a je unikátním doplňkem zahrady. Nabízíme Vám několik velikostí - viz, parametry. Jako všechny japonské lucerny i tato je vyrobena jako stavebnice, skládá se z 6 částí. 

Okouzlení, které vychází z umělecky zpracovaných motivů, zanechá u mnoha Vašich návštěvníků trvalé stopy. Zamilují se do lampy nejspíše na první pohled, ale až tak jednoduše se jim neokouká. U řady z nich to vzbudí přání přeměnit vlastní pozemek a vlastnoručně si zřídit japonskou zahradu nebo aspoň přinést do ní některý japonský prvek.

 

Vlastnosti

Materiál Přírodní kámen
Typ kamene Pískovec
Mrazuvzdornost Ano
Rozměry malé lampy 90 cm, Ø 50 cm, 100 kg
Rozměry střední lampy v 105 cm, cca 120 kg
Rozměry velké lampy v 130 cm, cca 150 kg
Lampa je stavebnice 6 ks
 
Vyberte si velikost lampy
Cena bez DPH: 5 702,48 Kč 9 008,26 Kč 13 140,50 Kč od 5 702,48 Kč
Kód produktu: Zvolte variantu 154/VEL2 154/STR 154/VEL
Výrobce: Kameny.cz
Manufacturer's website: kameny.cz/
Kategorie: Japonské lampy
Dostupnost Cena vč. DPH
Zvolte variantu Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno
6 900 Kč 10 900 Kč 15 900 Kč od 6 900 Kč / ks
Veronika Vogtová

Máte dotazy? Zavolejte mi:

Veronika Vogtová - odborný prodejce
792463366

Cena vč. DPH + Náklady na dopravu
6 900 Kč 10 900 Kč 15 900 Kč od 6 900 Kč

 
 
 
 

Podobné produkty

 
obklady + dlažby = kameny.cz