Antifouling - antivegetační nano ochrana na lodě

Kód: 9144
Značka: Nanobala
2 950 Kč / ks 2 438,02 Kč bez DPH
Na objednávku
Antifouling Nanobala je dvoufázový přípravek na bázi nanotechnologie, který vytváří transparentní odpudivou nano-vrstvu. K odpuzování vegetace dochází působením fyzikálních sil nanovrstvy vytvořené na ošetřeném povrchu lodi. Nanostruktura, způsobující easy to clean efekt, znemožňuje přichycení řas, korýšů a ostatní vodní vegetace na trupu plavidla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Antivegetační ošetření trupu lodě je důležitým krokem při běžné údržbě, bez ohledu na to, v jakých vodách se loď plaví. Již nepatrný nárůst vegetace na dně lodi, případně noze motoru či kýlu nebo kormidle snižuje rychlost lodě a účinnost motoru.

Antivegetační nátěr poskytuje u laminátových lodí dvojí ochranu - kromě obrůstání trupu vegetací chrání také před vznikem osmózy

 Antifouling Nanobala je dvoufázový přípravek na bázi nanotechnologie, který vytváří transparentní odpudivou nano-vrstvu na gelcoatu pomocí nanočástic. K odpuzování vegetace dochází působením fyzikálních sil nanovrstvy vytvořené na ošetřeném povrchu lodi. Nanostruktura, způsobující easy to clean efekt, znemožňuje přichycení řaskorýšů a ostatní vodní vegetace na trupu plavidla. Antifouling Nanobala vytváří ochranu proti zarůstání lodi ekologicky čistým způsobem.

Antifouling Nanobala je určen pro všechny materiály lodních trupů - z laminátu, lakovaného dřeva nebo oceli pro plavbu ve slaných i sladkých vodách.

 

Specifikace:

Antifouling Nanobala nevytváří krycí vrstvu a nenahrazuje nátěr. Nanáší se na natřený a očištěný gelcoat.

Je určen na trup lodi i na všechny podponorové části, u kterých dochází k zarůstání - kormidlokýlpropellernoha motoru, a další.

Návod k použití nano Antifouling:

Příprava povrchu: Povrch musí být suchý, zbaven prachu a nečistot, bez plísní, mechů a řas. Nesmí být zoxidovaný ani zasolený.

Aplikujte v suchu při teplotě +5°C až +30°C na suchý povrch gelcoatu, opatřený vrchním nátěrem a očištěný běžným čistícím prostředkem - saponátem a vodou.

Antifouling Nanobala aplikujeme ve 2 krocích:

1. krok:
Naneseme rozprašovačem malé množství ( asi 15 - 20 ml na 1m2 ) čistícího přípravku NanoClean (je součástí balení) a stejnoměrně je rozetřeme čistou málo savou textilií bez vlasu ( přiloženou textilii modré barvy ) po celé ploše gelcoatu. Necháme 5 minut zaschnout.

2. krok:
Na takto připravený povrch naneseme rozprašovačem a rozetřeme druhou málo savou textilií ( růžové barvy ) malé množství ( asi 15 - 20 ml na 1m2 ) přípravku nano Antifouling.

Při nanášení čističe i Antifoulingu používáme minimální množství prostředků.

Ochranná nanovrstva se formuje 24 hodin při teplotě +5°C až +30°C. Po tuto dobu nesmí ošetřený povrch přijít do kontaktu s vodou.

Čištění povrchu provádíme oplachem čistou vodou. Nečistit abrazivními prostředky!

Doplňkové parametry

Kategorie: Chemické přípravky
Obsah balení: 1
Množství: 500 ml