Japonská lampa - Pagoda

Kód: 2190
Značka: Kameny.cz
35 900 Kč / ks 29 669,42 Kč bez DPH
Podzim 2024

Úchvatná japonská lampa - Pagoda je vyrobená z přírodního kamene. Přibližná výška japonské lampy je 200 cm. Vytvořte si jedinečnou poklidnou japonskou zahradu s originální lampou Pagoda, která dodá Vaší zahradě japonský nádech a příjemnou atmosféru. Japonská lampa neboli lucerna je vyrobena z šedé žuly, která podtrhuje její jednoduchost a čistotu, na hodnotě tohoto zahradního doplňku hraje velkou roli i její ruční opracování, které dělá z výrobku dokonale jedinečnou lampu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedinečná japonská lampa Pagoda o výšce přibližně 200 cm je vyrobena z přírodního kamene. Materiálem je šedá žula, která dodává lampě unikátní vzhled a osobitost.

Kamenná lampa Pagoda vysoká pět pater symbolizuje zemi, vodu, oheň, vítr a oblohu. Tato lucerna se velice často umisťuje do blízkosti zvonice či vodního toku, jezírka. Podle svého postavení nese také odlišný význam. V Oregonu, USA, je Pagoda umístěna ve Washingtonském parku. Tato vysoká pětipatrová kamenná lucerna je položená v mechu u paty lucerny, představuje zde ostrov Hokkaidó.

Kamenná lucerna nízkého typu JUKIMIDÓRÓ, známá také jako lucerna sledující sníh, byla vytvořena podle vzoru lucerny v chrámu Senjindži v Kjótu a postavena v japonské zahradě v Belgii.

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 


Obecně se všechny japonské lampy skládají z více částí, které jsou spojeny s pěti budhistickými prvky. Jejich symbolika se váže k životu ducha po zániku fyzického těla. 
Spodní část, která se dotýká země, je spojena s prvkem Chi, což je symbol země. Část, nad podstavcem lampy, je spojena s prvkem Sui, který značí vodu. Díl, ve kterém je umístěno světlo, reprezentuje Ka. Nejhornější části lampy označují Fü a Kü, což značí prázdnotu a ducha, který míří k nebi. 

Před založením zahrady v japonském stylu je třeba přemýšlet o základních otázkách. Patří k nim na jedné straně přání a představa majitele zahrady, na druhé straně stávající podmínky a zdroje. Úspěšně docílit ve vlastní zahradě harmonie a krásy pravé japonské zahrady není úplně jednoduché, ale není to ani nemožné. S určitou dávkou zahradnických a stavebních znalostí i s trochou zručnosti se podaří i úplnému laikovi propůjčit vlastní zahradě nádech Dálného Východu. Pokud jsi však nejste úplně jisti, potřebujete poradit nebo jen nasměrovat, neváhejte se obrátit na naše odborníky, kteří se Vám budou velmi rádi věnovat.

Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy plně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Japonské lampy
Materiál: Přírodní kámen
Typ kamene: Žula
Výška japonské lampy: cca 200 cm