Japonská lampa - Pagoda

 
japonská lampa pagoda
 

Jedinečná japonská lampa Pagoda o výšce přibližně 250 cm je vyrobena z přírodního kamene. Materiálem je šedá žula, která dodává lampě unikátní vzhled a osobitost.

Kamenná lampa Pagoda vysoká pět pater symbolizuje zemi, vodu, oheň, vítr a oblohu. Tato lucerna se velice často umisťuje do blízkosti zvonice či vodního toku, jezírka. Podle svého postavení nese také odlišný význam. V Oregonu, USA, je Pagoda umístěna ve Washingtonském parku. Tato vysoká pětipatrová kamenná lucerna je položená v mechu u paty lucerny, představuje zde ostrov Hokkaidó.

Kamenná lucerna nízkého typu JUKIMIDÓRÓ, známá také jako lucerna sledující sníh, byla vytvořena podle vzoru lucerny v chrámu Senjindži v Kjótu a postavena v japonské zahradě v Belgii.

Japonská lucerna

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 

Japonská lampa


Obecně se všechny japonské lampy skládají z více částí, které jsou spojeny s pěti budhistickými prvky. Jejich symbolika se váže k životu ducha po zániku fyzického těla. 
Spodní část, která se dotýká země, je spojena s prvkem Chi, což je symbol země. Část, nad podstavcem lampy, je spojena s prvkem Sui, který značí vodu. Díl, ve kterém je umístěno světlo, reprezentuje Ka. Nejhornější části lampy označují Fü a Kü, což značí prázdnotu a ducha, který míří k nebi. 

Před založením zahrady v japonském stylu je třeba přemýšlet o základních otázkách. Patří k nim na jedné straně přání a představa majitele zahrady, na druhé straně stávající podmínky a zdroje. Úspěšně docílit ve vlastní zahradě harmonie a krásy pravé japonské zahrady není úplně jednoduché, ale není to ani nemožné. S určitou dávkou zahradnických a stavebních znalostí i s trochou zručnosti se podaří i úplnému laikovi propůjčit vlastní zahradě nádech Dálného Východu. Pokud jsi však nejste úplně jisti, potřebujete poradit nebo jen nasměrovat, neváhejte se obrátit na naše odborníky, kteří se Vám budou velmi rádi věnovat.

Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy plně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

 

 

29 900 Kč / ks
 
Objednat
 

Úchvatná japonská lampa - Pagoda je vyrobená z přírodního kamene. Přibližná výška japonské lampy je 250 cm. Vytvořte si jedinečnou poklidnou japonskou zahradu s originální lampou Pagoda, která dodá Vaší zahradě japonský nádech a příjemnou atmosféru. Japonská lampa neboli lucerna je vyrobena z šedé žuly, která podtrhuje její jednoduchost a čistotu, na hodnotě tohoto zahradního doplňku hraje velkou roli i její ruční opracování, které dělá z výrobku dokonale jedinečnou lampu.

Vlastnosti

Materiál Přírodní kámen
Typ kamene Žula
Výška japonské lampy cca 250 cm
 
Dostupnost Cena vč. DPH
Vyprodáno
29 900 Kč / ks
Veronika Vogtová

Máte dotazy? Zavolejte mi:

Veronika Vogtová - odborný prodejce
792463366

Cena vč. DPH + Náklady na dopravu
29 900 Kč

 
 
 
 

Podobné produkty

 
obklady + dlažby = kameny.cz