Japonská lampa Kasuga - velká

 
japonska lampa velka Kasuga
 

Originální japonská lucerna neboli lampa je vyrobena z přírodního kamene. Kasuga byla ručním opracováním vytvořena z vápence, který dodává lampě čistotu a krásu. Výška této Kasugy je 210 cm a je šedé minimalistické barvy.

Japonská zahrada je v dněšní době velmi vyhledáváný pojem ve světě. Japonská úprava pozemku se využívá pro okrasné zahrady rodinných domů i například v parcích. Zahrada je upravena obvyklým nebo podobným tradičním zahradnickým způsobem ve stylu okrasných zahrad v Japonsku. Napodobování těchto úprav se rozšířilo po celém světě a kvůli odlišnostem japonští zahradní architekti začali využívat estetiku ovlivněnou buddhismem. Proto v naší nabídce naleznete různé druhy betonových japonských lamp a soch Buddhů.  

 Japonská lucerna Kasuga

Pro čajovu zahradu přichází v úvahu jen vysoká forma kamenné lucerny (išidóró). Nízká lucerna „sledující sníh“, jukimidóró, by ve vegetaci zapadla. Pravé japonské lucerny z lomového kamene se dovážejí z Dálného východu a jsou přiměřeně drahé. Kromě toho existují také dost podobné exempláře z evropské produkce, a to za dostupné ceny. Modely lucerny na kamenném podstavci se zapuštěním do země se musejí armováním (zapuštění železa do betonu) zabezpečit, nebo menší se mohou nohou zamáčknout hluboko do země, aby se neskácely. Když se lucerna skládá z více částí, musejí se při sestavování spojit mrazuvzdornou maltou. Elektrická instalace není nutná, většinou postačí, když do světelné schránky lucerny postavíme zapálenou čajovou svíčku.

Japonská lucerna Kasuga

Před založením zahrady v japonském stylu je třeba přemýšlet o základních otázkách. Patří k nim na jedné straně přání a představa majitele zahrady, na druhé straně stávající podmínky a zdroje. Úspěšně docílit ve vlastní zahradě harmonie a krásy pravé japonské zahrady není úplně jednoduché, ale není to ani nemožné. S určitou dávkou zahradnických a stavebních znalostí i s trochou zručnosti se podaří i úplnému laikovi propůjčit vlastní zahradě nádech Dálného Východu. Pokud jsi však nejste úplně jisti, potřebujete poradit nebo jen nasměrovat, neváhejte se obrátit na naše odborníky, kteří se Vám budou velmi rádi věnovat.

Doporučuje se japonské lucerny připevnit na kamenný podstavec, aby za bouřky nespadly.

Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy plně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

34 900 Kč / ks
 
Objednat
 

Jedinečná japonská lampa - Kasuga je vyrobená z přírodního kamene. Výška této zahradní japonské lampy je 210 cm. Lampa Kasuga je vytvořena z unikátnítho vápence, který dodává výrobku dokonalou čistotu a osobitost. Na honosnosti a jedinečnosti této lucerny hraje velkou roli i její ruční opracování, které dělá z výrobku dokonale jedinečnou lampu.

Lampy jsou významné prvky japonské zahrady. Umístění lampy by mělo podle šintoistických představ – kromě funkce dekorativní – také chránit dům proti zlým duchům.

Vlastnosti

Materiál Přírodní kámen
Typ kamene Vápenec
Přibližná výška lampy 210 cm
 
Dostupnost Cena vč. DPH
Vyprodáno
34 900 Kč / ks
Veronika Vogtová

Máte dotazy? Zavolejte mi:

Veronika Vogtová - odborný prodejce
792463366

Cena vč. DPH + Náklady na dopravu
34 900 Kč

 
 
 
 

Podobné produkty

 
obklady + dlažby = kameny.cz