Kanjuji - žulová

 
Kanjuji - žulová
 

Japonská lucerna Kanjuji je ručním výrobkem z přírodního kamene. Materiálem je žula a je vysoká téměř 80 cm a váží 85 kg. I tato lampa je vyrobena jako stavebnice, která obsahuje 7 částí. Japonské lampy jsou odjakživa jedním z nejdůležitějších prvků v japonské zahradě. Každý typ lampy byl podle japonské tradice postaven na určité místo.

Japonská zahrada je v dněšní době velmi vyhledáváný pojem ve světě. Japonská úprava pozemku se využívá pro okrasné zahrady rodinných domů i například v parcích. Zahrada je upravena obvyklým nebo podobným tradičním zahradnickým způsobem ve stylu okrasných zahrad v Japonsku. Napodobování těchto úprav se rozšířilo po celém světě a kvůli odlišnostem japonští zahradní architekti začali využívat estetiku ovlivněnou buddhismem. Proto v naší nabídce naleznete různé druhy kamenných japonských lamp a soch Buddhů.   

Japonská lampa Kanjuji

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 

Doporučuje se japonské lucerny připevnit na kamenný podstavec, aby za bouřky nespadly. Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy plně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

7 900 Kč / ks
 
Objednat
 

Moderní japonská lampa Kanjuji je vyrobená ze žuly. V rámci japonských zahrad je třeba dbát na citlivé umístění japonských lamp. Můžeme ji ale použít i mimo japonské zahrady, a to takřka kdekoli. Nejčastěji se japonské lampy stavějí ke vstupu do domu nebo do zahrady. Tato lampa ručně vyrobená ze žuly je naprosto originální a autentická. Lucerny z přírodního kamene jen zřídka kdy vydávají světlo a dnes již slouží převážně jako nádherné a stylové dekorace zahrad a to zejména ke zvýraznění těch japonských. Tato jedinečná lampa Vám dokonale vytvoří příjemnou a klidnou atmosféru přímo v srdci Vaší zahrady.

Vlastnosti

Typ materiálu Přírodní kámen
Typ kamene Žula
Mrazuvzdornost Ano
Výška lampy 80 cm
Formát klobouku 60 x 35 cm
Přibližná váha 85 kg
Obsah balení 1
Lampa je stavebnice 7 ks
 
Obdržíte Dostupnost Cena vč. DPH
=
Vyprodáno
7 900 Kč / ks
Veronika Vogtová

Máte dotazy? Zavolejte mi:

Veronika Vogtová - odborný prodejce
792463366

Cena vč. DPH + Náklady na dopravu
7 900 Kč

 
 
 
 

Podobné produkty

 
obklady + dlažby = kameny.cz