Odstraňovač barev, nátěrů, laků CP Remover

Kód: 5480/750 5480/4-5 Zvolte variantu
Novinka
Značka: Nanobala
387 Kč / ks 2 239 Kč / ks od 387 Kč / ks 319,83 Kč bez DPH 1 850,41 Kč bez DPH od 319,83 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Vyberte si velikost balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

CP Remover je účinný gelový odstraňovač olejových, silikátových, glyceroftalátových, suříkových barev a graffiti, nátěrů proti rezavění, barev na bázi vosku, zinkové nebo olovnaté běloby, ochranných nátěrů na dřevo.

Nežádoucí vrstvu laků a barev odstraní ze všech typů minerálních podkladů - vápenných omítek, betonu, přírodního i umělého kamene, cihel, keramiky, dřeva, železa, skla a většiny umělých hmot.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nátěr CP Remover účinně rozpouští a odstraňuje vrstvy nátěrůlaků a grafitti na bázi silikátu, oleje, vosku, glyceroftalátu, olova a zinku (běloby), minia (suřík), barev a ochranných nátěrů na dřevo (Xyladecor, Xylophene).

Je vodou ředitelný, při používání se neuvolňují škodlivé výpary (vhodný i do vnitřních prostor). Nehrozí riziko výbuchu ani požáru. Je použitelný i při vyšší teplotě (na teplovodní potrubí, střechy).

Použití: Je určen na minerální povrchy - vápenné omítkybeton, přírodní i umělý kámencihlykeramikudřevoželezoocelsklo a většinu umělých hmot. Je vhodný i do interiéru a na horké povrchy - neuvolňují se škodlivé výpary.

Odstraňovač CP Remover nepoužívejte na dýhované dřevo, intarzovaný nábytek, hliník (aj. lehké kovy).

CP Remover má gelovou konzistenci, která umožňuje snadnou aplikaci a dlouhodobé působení i na svislých plochách. Vrstva gelu odstraňovaný nátěr rozvolní a přemění jej ve hmotu, která je ředitelná vodou. Jedna aplikace gelového přípravku dokáže odstranit i několik vrstev nátěru naráz.

Vlastnosti: Bezředidlový gel na vodní bázi, obsahuje hydroxid. Je nehořlavý, netoxický, neobsahuje organická rozpouštědla, vodou ředitelný

Návod na použití CP Remover:

Při manipulaci s přípravkem je nezbytné používat ochranné brýle rukavice - je leptavý.

Příprava povrchu: Před použitím proveďte test čističe - aplikací odstraňovače na malém skrytém místě povrchu, který má být ošetřen a na základě výsledků zvolte postup a dobu působení. Před aplikací odstraňte mechanicky (kartáčem) hrubé nečistoty z povrchu. Aplikujte na suchý povrch. Přípravek před použitím dobře promíchejte.

Teplota při aplikaci: od +5°C do +50°C

Spotřeba: 0,5 - 2 kg/m2 podle typu, stáří a tloušťky vrstvy odstraňovaného nátěru, přesnou spotřebu doporučujeme stanovit zkouškou na konkrétním povrchu

Doba působení: 30 minut až několik hodin (i 48 hodin) na základě provedeného testu na skrytém místě.

Aplikace: Nanášejte rovnoměrně po ploše umělým štětcem (přírodní vlákna přípravek rozloží). Nechte působit až do úplného rozvolnění a odlepení nátěru (30 minut až několik hodin) podle typu, stáří a tloušťky nátěru). Při odstraňování silných vrstev nátěru a delší době působení se doporučuje navlhčit nanesenou vrstvu gelu vodou - prodlouží se působení přípravku. Rozvolněnou vrstvu nátěru odstraňte špachtlí, kartáčem, proudem vody nebo tlakovou vodou. Po úplném odstranění nátěru ještě jednou dokonale opláchněte povrch vodou, abyste odstranili poslední zbytky bazických složek. CP Remover nepůsobí na zpolymerizované syntetické pryskyřice - polyuretan, epoxy, polyester, leštidla na parkety. Na některých druzích dřeva (dub, buk) přípravek způsobuje změnu zabarvení. Vzhledem k různorodosti aplikace odstraňovače má výše uvedený návod pouze doporučující charakter.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chemické přípravky
Obsah balení: 1
Velikost balení: 750 g, 4,5 kg