Kůň (černý vápenec)

 
 

 

Chcete-li si svou zahradu ozvláštnit soškou, z estetického ani praktického hlediska není vhodné umisťovat do přírody umělý materiál. Proto je ideální vybrat si do zahrady výrobek, který je vytesán z přírodního kamene.

Tento produkt je ručně vyroben z jednoho kusu žulového kamene a má precizní řemeslné zpracování. Je vhodný jako socha do zahrady i jako interiérová dekorace.

Další informace:

10 900 Kč / ks
 
Objednat
 

Kůň býval považován za průvodce Bohů a symbol pohybujícího se života. Krása, rychlost, sexuální čilost, plodnost – to jsou vlastnosti nejčastěji připisované koni. V Řecku byli koně symbolem slunce, neboť táhli vůz boha slunce Apollóna. Poseidón, bůh moří, měl zase koně, kteří vyjadřovali jeho bouřlivost. V mytologii Keltů, kteří byli velice úspěšní v chovu koní, bývají zobrazováni hřebci i kobyly. Nejvýraznější je však koňská bohyně Epona, jež je spojována s plodností a dostatkem. Ochraňovala koňská stáda, jezdce a bojovníky na koních. Bohyně Epona byla v 1. - 4. stol. n. l. uctívána v celém Keltském světě, kde kůň později dostává i křídla, protože své chráněnce vyprovází nejen po cestě životem, ale i na onen svět. V Číně je kůň součástí zvěrokruhu, v němž symbolizuje nezkrotnou sílu a mládí. Tato symbolika koní, využívaných od věků jako tažná a bojová zvířata, je podobná ve všech kulturách a převažuje v našem chápání až dodnes.

Doprava ZDARMA na kusové kameny 527px

Vlastnosti

Obsah balení 1
Přibližná hmotnost 80 kg
 
Kolik ks potřebujete? Obdržíte Dostupnost Cena vč. DPH

   

=
Skladem
10 900 Kč / ks
Jana Machniková

Máte dotazy? Zavolejte mi:

Jana Machniková - odborný prodejce
792463366

Cena vč. DPH + Náklady na dopravu
10 900 Kč

 
 
 
 
 
obklady + dlažby = kameny.cz