Socha koně z mramoru

Kód: 353
Značka: Kameny.cz
10 900 Kč / ks 9 008,26 Kč bez DPH
Skladem

Kůň býval považován za průvodce Bohů a symbol pohybujícího se života. Krása, rychlost, sexuální čilost, plodnost – to jsou vlastnosti nejčastěji připisované koni. V Řecku byli koně symbolem slunce, neboť táhli vůz boha slunce Apollóna. Poseidón, bůh moří, měl zase koně, kteří vyjadřovali jeho bouřlivost. V mytologii Keltů, kteří byli velice úspěšní v chovu koní, bývají zobrazováni hřebci i kobyly. Nejvýraznější je však koňská bohyně Epona, jež je spojována s plodností a dostatkem. Ochraňovala koňská stáda, jezdce a bojovníky na koních. Bohyně Epona byla v 1. - 4. stol. n. l. uctívána v celém Keltském světě, kde kůň později dostává i křídla, protože své chráněnce vyprovází nejen po cestě životem, ale i na onen svět. V Číně je kůň součástí zvěrokruhu, v němž symbolizuje nezkrotnou sílu a mládí. Tato symbolika koní, využívaných od věků jako tažná a bojová zvířata, je podobná ve všech kulturách a převažuje v našem chápání až dodnes.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chcete-li si svou zahradu ozvláštnit soškou, z estetického ani praktického hlediska není vhodné umisťovat do přírody umělý materiál, proto je ideální vybrat si do zahrady výrobek, který je vytesán z přírodního kamene.

Tento produkt je ručně vyroben z jednoho kusu žulového kamene a má precizní řemeslné zpracování. Je vhodný jako socha do zahrady i jako interiérová dekorace. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení