Kočka ležící vápencová - Mourek

Kód: 9942
Značka: Kameny.cz
1 990 Kč / ks 1 644,63 Kč bez DPH
Vyprodáno

Kočka - ležící z přírodního kamene je dnes sice především domácím mazlíčkem, i tak ale zůstává nezkrotnou šelmou a její síla je na ní znát. Nikdy se zcela nepodvolí vůli svého majitele, ani se nenechá zkrotit. První záznamy o domestikovaných kočkách pocházejí ze starověkého Egypta. Tento kraj byl závislý na obilí a kočičí schopnost chránit sýpky před myšmi byla pokládána za zázračnou. Zabití kočky se zde trestalo smrtí. Kočka byla v Egyptě považována za zpodobnění dvojjediné bohyně. Na jednu stranu symbolizovala ochranu, divokost a bojovnost, na stranu druhou byla ale také představitelkou mateřství, plodnosti a lásky. I u Keltů a Germánů byla kočka pro svou nezkrotnou povahu vnímána jako posel bitvy. Zároveň byla ale, podobně jako u starověkých Egypťanů, bohyní lásky a plodnosti. U koček se tedy často setkáváme s ženskou symbolikou. Siamské kočky byly strážkyněmi chrámů a pokladů. V Řecku byly kočky symbolem Diany a Dionýsa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V Číně jsou kočky pro svou schopnost přizpůsobovat se považovány za symboly transformace. Díky své schopnosti hubit myši panovalo přesvědčení, že kočky vyhánějí z domu zlé duchy. Dle čínské mytologie se věří, že pokud někomu věnujete vyobrazení kočky spolu se švestkou a bambusem, říkáte tím dotyčné osobě: „Přejeme ti pro všechny časy vysoký věk.“

Z vlastností koček jasně vyplývají její atributy. Nezávislost, svobodomyslnost, ženská sexualita, půvab, divokost, démoničnost, ale také hravost, přítulnost, klid, tajuplnost a elegance. Zároveň je však strážkyní rodinného krbu a obrazem plodnosti a ochranitelství. Vhodně umístěné zpodobnění kočky slouží k navázání spojení s vlastní kreativitou a nezávislostí.

Chcete-li si svou zahradu ozvláštnit soškou, z estetického ani praktického hlediska není vhodné umisťovat do přírody umělý materiál. Proto je ideální vybrat si do zahrady výrobek, který je vytesán z přírodního kamene.

Tento produkt je ručně vyroben z jednoho kusu žulového kamene a má precizní řemeslné zpracování. Je vhodný jako socha do zahrady i jako interiérová dekorace. 

Rozměry: délka 30 cm x výška 20 cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Zvířata a sošky z kamene
Typ materiálu: Přírodní kámen
Typ kamene: Vápenec
Obsah balení: 1
Výška sochy: 20cm
Délka sochy: 30cm
mrazuvzdornost: Ano
Stabilní proti slunečnímu záření: Ano
Přibližná hmotnost: 10 kg