Japonské lampy Mini Lantern - pískovec

Kód: 1328/VEL
Značka: Kameny.cz
4 500 Kč 3 719,01 Kč bez DPH
Skladem
Vyberte si velikost lampy
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Pískovcovou japonskou lampu nabízíme ve dvou různých variantách. Ve velikosti menší, 30 cm, a větší, 35 cm. Pískovec dodáva lucerně ojedinělý vzhled a osobitý tvar. Bude dokonale zdobit nejen Vaši zahradu, ale skvěle se hodí i na skalku či do blízkosti potůčku. Okouzlení, které vychází z umělecky zpracovaných motivů, zanechává u mnoha návštěvníků japonských zahrad trvalé stopy. U řady z nich to vzbuzuje přání přeměnit vlastní pozemek a vlastnoručně si zřídit japonskou zahradu nebo aspoň přinést do ní některý japonský prvek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elegantní japonská lampa Mini Lantern - pískovec je vyrobená z přírodního kamene. Japonská lampa je jedním z nejdůležitějších prvků v japonské zahradě. Lucerny z přírodního kamene jen zřídka kdy vydávají světlo a dnes již slouží převážně jako nádherné a stylové dekorace zahrad a to zejména ke zvýraznění těch japonských. Tato lampa je díky pískovci také mrazuvzdorná. Japonské lampy jsou jedním z nejdůležitějších prvků v japonské zahradě. Každý typ lampy byl podle japonské tradice postaven na určité místo.

Japonská zahrada je v dnešní době velmi vyhledávaný pojem ve světě. Japonská úprava pozemku se využívá pro okrasné zahrady rodinných domů i například v parcích. Zahrada je upravena obvyklým nebo podobným tradičním zahradnickým způsobem ve stylu okrasných zahrad v Japonsku. Napodobování těchto úprav se rozšířilo po celém světě a kvůli odlišnostem japonští zahradní architekti začali využívat estetiku ovlivněnou buddhismem. Proto v naší nabídce naleznete různé druhy kamenných japonských lamp a soch Buddhů.   

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v buddhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 

Doporučuje se japonské lucerny připevnit na kamenný podstavec, aby za bouřky nespadly. Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy plně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Japonské lampy
Materiál: Přírodní kámen
Typ kamene: Pískovec
Mrazuvzdornost: Ano
Rozměry malé lampy: V 30 cm, Ø 30 cm, 20 kg
Rozměr velké lampy: V 35 cm, Ø 40 cm, 30 kg