Rohové prvky

 

Dříve jsme měli v nabídce předpřipravené rohové prvky přírodních kamenných obkladů. Ukázalo se ovšem, že pokud chceme docílit jednolité barevnosti obkládané plochy včetně rohů, je nutné rohové prvky vyrábět rovnou na místě realizace z kusů, ze kterých se obkládá i rovná plocha.

Odbyt plošných dílů je výrazně větší než rohových prvků a při výrobě obkladu se může mírně měnit barevnost. Změna barevnosti je ovlivněna postupem těžby v lomu. Pokud tedy smícháme rohové prvky s plošnými díly, může vzniknout problém s rozdílem barevností rohových prvků a plošných dílů. Disharmonie může také nastat v rozdílné struktuře kamene u rohových prvků a plošných dílů.

Přírodní obkladový kámen vnímáme jako luxusní designový doplněk a byla by velká škoda nevyužít potenciálu jeho krásy. U individuálních zakázek, kde většinou řešíme kamenné obklady a dlažby pro celou stavbu často zakázkově vyrobíme rohové prvky a jiné řešení na míru. U obkladových kamenů série Rock dokážeme dodat rohové prvky standardně.

Rohové prvky můžeme u přírodního kamene řešit různými způsoby. Níže popíšeme způsoby, které se používají nejčastěji a vypadají nejlépe.

 

Rohové prvky řezané pod 45° stupni rohový prvek 45 stupňů

Tento způsob výroby rohových prvků je nejčastější a využívá se především u kamenných obkladů, které jsou již připraveny v jednotlivých modulech pro snadnou pokládku. Jedná se především o obklady sérií: Skala, Premium, Mureto, Briliant, Slim a Tara. Tento způsob výroby rohových prvků používáme také u většiny řezaných kamenných obkladů.

Postup výroby rohových prvků řezaných pod 45° stupni si můžete přečíst zde.

 

Rohové prvky skládanérohový prvek skládaný

Skládané rohové prvky se používají pro skládané obklady sérií Fileti, Stenari a Antik. Tyto obklady umožňují skládat jednotlivé kusy kamene přes sebe, čímž vzniká krásný detail rohu bez potřeby řezání.

Postup výroby skládaných rohových prvků si můžete přečíst zde.

 

Rohové prvky zalamovanérohový prvek zalamovaný

Některé typy řezaných obkladových kamenů lze příčně štípat proti struktuře růstu materiálu, tuto vlastnost lze využít pro výrobu rohových prvků.  Zalamované rohové prvky je možné vyrábět u série obkladového kamene Briza. Postačí nám k tomu štípací kleště.