Neviditelný obrubník ® 45

Kód: 9163
78 Kč / bm 64,46 Kč bez DPH
Skladem

Neviditelný obrubník je ideálním řešením při oddělování dvou ploch v zahradě. Neviditelný obrubník ® je úžasným pomocníkem při úpravách a budování zahrad. Neviditelné obrubníky ® mají oproti klasickým betonovým obrubníkům řadu předností rozměry 1000 x 80 x 45 mm, hmotnost cca 0,5 kg. Neviditelné obrubníky a plastové hřeby jsou vyrobeny z polypropylenu. Použitý materiál je trvanlivý, odolný a lehký, což usnadňuje jakoukoli manipulaci. Délka obrubníku je jeden metr. Neviditelný obrubník 45 je konstruován tak, že je do něj možno uložit jednoduchou zahradní elektroinstalaci případně vodoinstalaci.

1 ks neviditelného obrubníku má délku v bm - běžný metr (100cm)

K obrubníku nabízíme také plastové hřeby.

Neviditelný obrubník umožňuje téměř neviditelně oddělit jakékoli povrchy. Obrubník je konstruován tak, aby po instalaci nijak nenarušoval ráz zahrady (instaluje se do výšky povrchu terénu).

Neviditelný obrubník má širokou možnost využití, například na trávník, štěrkové povrchy, záhony, mulčovací kůra, litý a ražený beton, zámková dlažba, chodníkové čtverce, žulové kostky, cihlová dlažba a další... 

Je-li jednou z oddělovaných ploch trávník, tráva překryje úzkou horní hranu obrubníku, který neviditelně, ale dokonale plní svoji funkci.
V kombinaci s dlažebními kostkami umožňují obrubníky zatraktivnění vzhledu zahrady. Obrubníky znamenitě oddělují jednotlivé druhy povrchů v zahradě.
Systém umožňuje libovolné zatáčení povrchu chodníků podle přání zákazníka. Skvěle se hodí jako zakončení zpevněných ploch kolem stěn domu. Jsou ideálním řešením pro ohraničení zatravňovacích plastových mříží.
AKCE
Při koupi 15 a více kusů obrubníku bude cena dopravy naceněna individuálně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavní výhody Neviditelného obrubníku® jsou:
 • snadná, rychlá, levná a čistá montáž obrubníků,
 • jednoduché kotvení obrubníku, které se provádí pomocí hřebů,
 • pevné spojení obrubníků zámkem vytváří kompaktní nekonečný pás bez mezer,
 • obrubníky jsou po instalaci takřka NEVIDITELNÉ,
 • plná funkčnost a estetický vzhled ihned po instalaci,
 • minimální náklady na dopravu a instalaci,
 • maximální odolnost a spolehlivost,
 • dlouhodobá trvanlivost,
 • použití obrubníku v zahradě nijak nenaruší její ráz,
 • jednoduše tvarovatelný,
 • obrubník je možno libovolně ohýbat do oblouků, lze tvarovat vnitřní i vnější zatáčky,
 • možnost různých tvarů chodníků, cest a ohraničení ploch,
 • použití pro všechny druhy povrchů,
 • možnost použití k rozdělení různých povrchů v zahradě (např. trávník – záhon),
 • možnost uložení zahradní elektroinstalace nebo vodoinstalace do obrubníku,
 • bezproblémové sekání trávníku až k okraji oddělené plochy,
 • v případě potřeby možnost jednoduché demontáže a opětovného použití v libovolném novém tvaru

Rychlá a snadná montáž - Instalace Neviditelného obrubníku® je rychlá, snadná, čistá a levná. K montáži je potřeba pouze běžné zahradní nářadí.

Recyklovatelný materiál - Neviditelné obrubníky® a plastové hřeby jsou trvanlivé, odolné a lehké. Jsou šetrné k životnímu prostředí a stoprocentně recyklovatelné.

Možnost opětovného použití - V případě potřeby je možné obrubníky jednoduše demontovat a opětovně použít v libovolném novém tvaru.

 

 

 

Montáž
Montáž neviditelných obrubníků je snadná, rychlá, čistá a levná.
Ten, kdo zná výrazy: rýč, motyka, kleště a kladívko, zvládne instalaci obrubníku bez problémů sám.
K terénu se obrubníky připevňují pomocí plastových či kovových hřebů. Volba hřebů závisí na terénu (měkčí terén = plastové hřeby, silně kamenitý terén = ocelové hřeby). Na jeden metr je potřeba cca tří hřebů.
Napojování obrubníků je díky připravenému zámkovému systému nenáročné a po spojení vzniká kompaktní pás bez mezer (viz níže video Spojování). Obrubníky jsou konstruovány tak, že je do něj možno uložit jednoduchou zahradní elektroinstalaci případně vodoinstalaci.
Konstrukce obrubníku je navržena tak, aby po instalaci nijak nenarušoval ráz zahrady. Obrubník se instaluje do
výšky povrchu terénu. Umožňuje tak téměř neviditelně oddělit jakékoli povrchy. Je-li jednou z oddělovaných ploch trávník, uložíme neviditelný obrubník konstrukční částí směrem do trávníku. Trávník kořenovým systémem obrubník po čase ještě lépe upevní. V případě, že budeme používat geotextilní folii, umístíme obrubníky opačně (konstrukční částí do záhonu) a pomocí hřebu folii přichytíme.
Obrubník stačí jednoduše na rubové straně nastřihnout a stane se ohebným a lehce tvarovatelným (viz níže video Jak tvarovat). To umožňuje, podle představ a požadavků, velice snadno formovat vnitřní i vnější oblouky a zatáčky.
 
montáž obrubníku
montáž 2

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Neviditelný obrubník
Materiál: Přírodní kámen
Použití: Exteriér - venkovní, Interiér - vnitřní
Obsah balení: 1
bm: = běžný metr
Výška stěny: 4,5 cm