Uzuki

 
malá japonská lampa Uzuki
 

Japonské lampy neodmyslitelně patří do japonských zahrad, ale velmi oblíbené jsou i ve skalkách i na terasách. Japonská lampa Uzuki patří mezi menší lucerny a výška je přibližně 33 cm. Vyrobena je ruční úpravou žuly, která dodává výrobku její osobitost a honosný vzhled.

Japonská zahrada je v dněšní době velmi vyhledáváný pojem ve světě. Japonská úprava pozemku se využívá pro okrasné zahrady rodinných domů i například v parcích. Zahrada je upravena obvyklým nebo podobným tradičním zahradnickým způsobem ve stylu okrasných zahrad v Japonsku. Napodobování těchto úprav se rozšířilo po celém světě a kvůli odlišnostem japonští zahradní architekti začali využívat estetiku ovlivněnou buddhismem. Proto v naší nabídce naleznete různé druhy kamenných japonských lamp a soch Buddhů.   

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 
Obecně se všechny japonské lampy skládají z více částí, které jsou spojeny s pěti budhistickými prvky. Jejich symbolika se váže k životu ducha po zániku fyzického těla. 
Spodní část, která se dotýká země, je spojena s prvkem Chi, což je symbol země. Část, nad podstavcem lampy, je spojena s prvkem Sui, který značí vodu. Díl, ve kterém je umístěno světlo, reprezentuje Ka. Nejhornější části lampy označují Fü a Kü, což značí prázdnotu a ducha, který míří k nebi. 

Všechny japonské lampy jsou vystaveny v naší prodejně Kameny.cz

3 900 Kč / ks
 
Objednat
 

Japonskou lampu Uzuki z šedé žuly nabízíme ve velikosti cca 33 cm. Žula, jež byla ručně opracována, dodává lucerně ojedinělý vzhled a osobitý tvar. Bude dokonale zdobit nejen Vaši zahradu, ale skvěle se hodí i na skalku či do blízkosti potůčku. Okouzlení, které vychází z umělecky zpracovaných motivů, zanechává u mnoha návštěvníků japonských zahrad trvalé stopy. U řady z nich to vzbuzuje přání přeměnit vlastní pozemek a vlastnoručně si zřídit japonskou zahradu nebo aspoň přinést do ní některý japonský prvek.

Vlastnosti

Materiál Přírodní kámen
Typ materiálu Žula - šedá
Výška lampy cca 33 cm
Obsah balení 1
Lampa je stavebnice 4 ks
 
Obdržíte Dostupnost Cena vč. DPH
=
Vyprodáno
3 900 Kč / ks
Veronika Vogtová

Máte dotazy? Zavolejte mi:

Veronika Vogtová - odborný prodejce
792463366

Cena vč. DPH + Náklady na dopravu
3 900 Kč

 
 
 
 

Podobné produkty

 
obklady + dlažby = kameny.cz