Japonská lampa Tenka Chaya

 
japonská lampa malá Tenka Chaya
 

Japonská lampa do zahrady Tenka Chaya je vyrobena z přírodního kamen - žuly. Ta dodává lucerně osobitost a jedinečný vzhled, a také je díky žuly mrazuvzdorný. Japonské lampy z přírodního kamene jsou vhodné do interiéru i exteriéru. Lampy jsou významné prvky japonské zahrady. Umístění lampy by mělo podle šintoistických představ – kromě funkce dekorativní – také chránit dům proti zlým duchům. Na rozdíl od čínských zahrad, z nichž použití kamenů původně vzešlo, se v Japonsku příliš nepoužívají kameny mimořádných bizarních tvarů, usilujeme totiž o jednoduchost a autenticitu.

Jak vybudovat japonskou zahradu? Chcete oázu klidu a čistoty? Pro meditační japonskou zahradu není žádný pozemek příliš malý. Ryzí meditační zahrada s kameny, lampou a plochou štěrku najde místo prakticky kdekoli a nemusí nutně být drahá. Často pro realizaci karesansui podle japonského vzoru vyhovuje už malý dvůr.

 Japonská lucerna

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 
Obecně se všechny japonské lampy skládají z více částí, které jsou spojeny s pěti budhistickými prvky. Jejich symbolika se váže k životu ducha po zániku fyzického těla. 
Spodní část, která se dotýká země, je spojena s prvkem Chi, což je symbol země. Část, nad podstavcem lampy, je spojena s prvkem Sui, který značí vodu. Díl, ve kterém je umístěno světlo, reprezentuje Ka. Nejhornější části lampy označují Fü a Kü, což značí prázdnotu a ducha, který míří k nebi. 

 

3 200 Kč / ks 3 200 Kč / ks 3 200 Kč / ks
 
Objednat
 

Malá japonská lampa z přírodního kamene do zahrady. Lucerna byla ručním opracovaním vyrobena z mrazuvzdorné žuly, která dodává výrobku jedinečný vzhled a osobitost. Tenka Chaya je velmi oblíbenou dekorací do všech zahrad, skalek a teras, kde dodává jedinečný nádech japonské kultury a příjemné atmosféry. Jako většina japonských luceren se i tato skládá ze 4 částí a složíte ji jako stavebnici. Výška lampy je kolem 43 cm váží téměř 38 kg. Rozmanitost žuly umožňuje výběr ze dvou barev, šedé a růžovošedé.

 

Vlastnosti

Materiál Přírodní kámen
Typ kamene Žula
Mrazuvzdornost Ano
Výška lampy 43 cm
Váha lampy 38 kg
Rozměr klobouku 30 x 30 cm
Lampa je stavebnice 4 ks
 
Vybere si barevnost
Cena bez DPH: 2 644,63 Kč 2 644,63 Kč 2 644,63 Kč
Kód produktu: Zvolte variantu 1319/RUZ 1319/SED
Výrobce: Kameny.cz
Manufacturer's website: kameny.cz/
Kategorie: Japonské lampy
Dostupnost Cena vč. DPH
Zvolte variantu Vyprodáno Vyprodáno
3 200 Kč 3 200 Kč 3 200 Kč / ks
Veronika Vogtová

Máte dotazy? Zavolejte mi:

Veronika Vogtová - odborný prodejce
792463366

Cena vč. DPH + Náklady na dopravu
3 200 Kč 3 200 Kč 3 200 Kč

 
 
 
 
 
obklady + dlažby = kameny.cz