Japonská lampa Takenosho

 
 

Žulová japonská lampa vyrobena ručním opracováním přírodního kamene dotvoří dokonalost Vaší zahrady. Použitým kamenem je žula, která má dvě barevné variace, můžete si ji vybrat ve variantě šedé a růžovošedé. Díky žule je také tato lucerna mrazuvzdorná, což umožňuje její umístění na zahradě, či terase i v zimě. Celková výška této lucerny je 80 cm a váží téměř 75 kg. Jako u většiny těchto typů japonských lamp se jedná o stavebnici z 6 částí. 

Lucerny z přírodního kamene už jen zřídka kdy zastávají funkci světelnou a dnes již slouží převážně jako nádherné a stylové dekorace zahrad a to zejména ke zvýraznění těch japonských. Avšak využití této lampy je zcela na Vás. Elektrická instalace osvětlení však není nutná, většinou postačí, když do světelné schránky lucerny postavíme zapálenou čajovou svíčku.

Venkovní japonská lampa Takenosho

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 


Obecně se všechny japonské lampy skládají z více částí, které jsou spojeny s pěti budhistickými prvky. Jejich symbolika se váže k životu ducha po zániku fyzického těla. 
Spodní část, která se dotýká země, je spojena s prvkem Chi, což je symbol země. Část, nad podstavcem lampy, je spojena s prvkem Sui, který značí vodu. Díl, ve kterém je umístěno světlo, reprezentuje Ka. Nejhornější části lampy označují Fü a Kü, což značí prázdnotu a ducha, který míří k nebi. 

Doporučuje se japonské lucerny připevnit na kamenný podstavec, aby za bouřky nespadla.

Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy úplně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

4 900 Kč / ks 4 900 Kč / ks 4 900 Kč / ks
 
Objednat
 

Žulová japonská lampa z přírodního kamene dokonale vyzdobí Vaši jedinečnou zahradu. Žula, která byla ručně opracována a vytvarována do šesti částí stavebnice, ze které jednoduše složíte krásnou lucernu, podtrhuje její krásu a honosnost a dodává ji také odolnost vůči mrazu. Před založením zahrady v japonském stylu je třeba přemýšlet o základních otázkách. Patří k nim na jedné straně přání a představa majitele zahrady, na druhé straně stávající podmínky a zdroje. Úspěšně docílit ve vlastní zahradě harmonie a krásy pravé japonské zahrady není úplně jednoduché, ale není to ani nemožné. S určitou dávkou zahradnických a stavebních znalostí i s trochou zručnosti se podaří i úplnému laikovi propůjčit vlastní zahradě nádech Dálného Východu. Pokud jsi však nejste úplně jisti, potřebujete poradit nebo jen nasměrovat, neváhejte se obrátit na naše odborníky, kteří se Vám budou velmi rádi věnovat.

Vlastnosti

Materiál Přírodní kámen
Typ kamene Žula
Mrazuvzdornost Ano
Barevnost šedá, růžovošedá
Výška lampy 80 cm
Rozměr klobouku 30 x 30 cm
Přibližná hmotnost 75 kg
Lampa je stavebnice 6 ks
 
Vybere si barevnost
Cena bez DPH: 4 049,59 Kč 4 049,59 Kč 4 049,59 Kč
Kód produktu: Zvolte variantu 1340/RUZ 1340/SED
Výrobce: Kameny.cz
Manufacturer's website: kameny.cz/
Kategorie: Japonské lampy
Dostupnost Cena vč. DPH
Zvolte variantu Vyprodáno Vyprodáno
4 900 Kč 4 900 Kč 4 900 Kč / ks
Veronika Vogtová

Máte dotazy? Zavolejte mi:

Veronika Vogtová - odborný prodejce
792463366

Cena vč. DPH + Náklady na dopravu
4 900 Kč 4 900 Kč 4 900 Kč

 
 
 
 

Podobné produkty

 
obklady + dlažby = kameny.cz