Japonská lampa Kodai Maru Yukimi

Kód: 1349/VEL2
Značka: Kameny.cz
7 900 Kč / ks 6 528,93 Kč bez DPH
Skladem
Vyberte si velikost lampy
Vybere si barevnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Japonská lampa Kodai Maru Yukumi je vyrobená z přírodního kamene a materiálem je žula. Lucerny z přírodního kamene jen zřídka kdy vydávají světlo a dnes již slouží převážně jako nádherné a stylové dekorace zahrad a to zejména ke zvýraznění těch japonských. 

Na rozdíl od čínských zahrad, z nichž použití kamenů původně vzešlo, se v Japonsku příliš nepoužívají kameny mimořádných bizarních tvarů, usilujeme totiž o jednoduchost a autenticitu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Japonské lampy Kodai Maru Yukumi nabízíme ve třech velikostech o průměru 30 cm, 45 cm a 65 cm. Japonské lucerny Kodai Maru Yukumi jsou vyrobeny z přírodního kamene - žula. Nejčastěji se využívají jako dekorace zahrady, teras a vstupů do domu. 

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 


Obecně se všechny japonské lampy skládají z více částí, které jsou spojeny s pěti budhistickými prvky. Jejich symbolika se váže k životu ducha po zániku fyzického těla. 
Spodní část, která se dotýká země, je spojena s prvkem Chi, což je symbol země. Část, nad podstavcem lampy, je spojena s prvkem Sui, který značí vodu. Díl, ve kterém je umístěno světlo, reprezentuje Ka. Nejhornější části lampy označují Fü a Kü, což značí prázdnotu a ducha, který míří k nebi. 

Okouzlení, které vychází z umělecky zpracovaných motivů, zanechává u mnoha návštěvníků japonských zahrad trvalé stopy. U řady z nich to vzbuzuje přání přeměnit vlastní pozemek a vlastnoručně si zřídit japonskou zahradu nebo aspoň přinést do ní některý japonský prvek. Lampy jsou významné prvky japonské zahrady. Umístění lampy by mělo podle šintoistických představ – kromě funkce dekorativní – také chránit dům proti zlým duchům.

Doporučuje se japonské lucerny připevnit na kamenný podstavec nebo zatlačit do země, aby za bouřky nespadly.

Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy plně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Japonské lampy
Materiál: Přírodní kámen
Typ kamene: Žula
Velikost malé lampy: Ø 30 cm, v 35 cm
Velikost střední lampy: Ø 45 cm, v 50 cm
Velikost velké lampy: Ø 65 cm, v 65 cm
Barevnost: šedá, růžovošedá
Lampa je stavebnice : 5 ks