Japonská lucerna - Dvojče

 
japonska lampa z kamene - dvojče
 

Moderní okrasná japonská lampa na zahradu je vyrobena z přírodního kamene. Materiálem je žula, která dodává lucerně osobitý vzhled a originalitu. Umisťovat japonskou lampu není tak úplně jednoduché. Podle známých legend má každá lucerna své místo a význam. Avšak této Lucerně - Dvojče nejvíce svědčí blízkost potůčku či jiného vodního zdroje, ale skvěle vypadá i na terase, kde působí velmi honosným dojmem a vytváří příjemnou a klidnou atmosféru. Jako každá japonská lampa je i tato stavebnice, která obsahuje 9 ks kamene. Díky žule je lampa také mrazuvzdorná.

Japonská lampa je jedním z nejdůležitějších prvků v japonské zahradě. Japonská zahrada je v dněšní době velmi vyhledáváný pojem ve světě. Japonská úprava pozemku se využívá pro okrasné zahrady rodinných domů i například v parcích. Zahrada je upravena obvyklým nebo podobným tradičním zahradnickým způsobem ve stylu okrasných zahrad v Japonsku. Napodobování těchto úprav se rozšířilo po celém světě a kvůli odlišnostem japonští zahradní architekti začali využívat estetiku ovlivněnou buddhismem. Proto v naší nabídce naleznete různé druhy kamenných japonských lamp a soch Buddhů.   

Japonské lampy

Historie japonských lamp začíná, jako u mnoha ostatních věcí, v Číně. V Japonsku tyto lampy, které mohou být vyrobeny z kamene, dřeva, nebo kovu, zdomácněli nejdříve v budhistických klášterech a Japonci je začali označovat souhrnným názvem – Törö. Tak, jako v zemi původu, sloužily i v klášterech k vytyčení a osvětlení cest v zahradách a parcích. Postupně se začaly používat i ve veřejných a soukromých zahradách a jejich obliba a rozšíření mnohonásobně předčilo jejich užití v Číně.
Kamenné lampy, se staly nezbytným prvkem v čajových zahradách a podle požadavku na jejich umístění a funkci začaly vznikat nové tvary a typy. Do moderních zahrad se lampy umisťují spíše z dekoračních účelů a pro vytvoření  ,,japonské atmosféry" a vzhledu zahrady. Podle učení Feng-Šuej jsou lampy nutné pro vytvoření místa, kde sídlí dobří duchové každé zahrady. 

Doporučuje se japonské lucerny připevnit na kamenný podstavec, aby za bouřky nespadly. Fotografie všech lamp jsou vytvořeny přímo v naší prodejně, jsou tedy plně autentické. V naší prodejně si lampy můžete také přijet osobně prohlédnout a nechat se inspirovat.

7 900 Kč / ks
 
Objednat
 

Japonská lucerna - Dvojče z přírodního kamene je vyrobená z žuly. Větší japonská lampa je vysoká  60 cm a menší lampa je vysoká 30 cm. Ručním zpracováním žuly je docílena naprostá originalita a osobitost každé lampy. Na rozdíl od čínských zahrad, z nichž použití kamenů původně vzešlo, se v Japonsku příliš nepoužívají kameny mimořádných bizarních tvarů, usilujeme totiž o jednoduchost a autenticitu.

Vlastnosti

Materiál Přírodní kámen
Typ materiálu Žula
Mrazuvzdornost Ano
Výška velké lampy V 60 cm, Ø 30 cm
Výška malé lampy V 30 cm, Ø 20 cm
Obsah balení 1
Lampa je stavebnice 9 ks
 
Kolik ks potřebujete? Obdržíte Dostupnost Cena vč. DPH

   

=
Skladem
7 900 Kč / ks
Veronika Vogtová

Máte dotazy? Zavolejte mi:

Veronika Vogtová - odborný prodejce
792463366

Cena vč. DPH + Náklady na dopravu
7 900 Kč

 
 
 
 

Podobné produkty

 
obklady + dlažby = kameny.cz